wczytywanie treści
Aktualności
25-06-2017
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili świętej pamięci: Czesław Ryniec i Marianna Wróblewska. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
- w środę wspomnienie św. Ireneusza, BM.
- w czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Św. Piotra w Rzymie.

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach czerwcowych, które sprawowane będą do piątku w łącznie o godz. 17:40.  To zaproszenie kierujemy do wszystkich, a szczególnie do tych, którzy jeszcze nie mieli okazji by zawierzyć Sercu Jezusowemu samych siebie oraz swoich rodzin.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Wszystkich Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na Mszę św. w sobotę o godz. 9:00.

5. W zeszłą środę zostały ogłoszone zmiany personalne wśród księży naszej diecezji. Z naszej parafii w tym roku odchodzi ks. Szymon Lewandowski. Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Szymonowi za ten rok posługi duszpasterskiej w parafii katedralnej i życzymy opieki Matki Bożej Wniebowziętej w nowej placówce, którą jest niedaleka parafia Kowal. Msza Święta dziękczynna w intencji ks. Szymona będzie sprawowana w najbliższy piątek 30 czerwca o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Natomiast z dniem 1 lipca swoja posługę duszpasterską w naszej parafii rozpocznie ks. neoprezbiter Adam Kłonowski, którego dobrze znamy ponieważ odbywał już u nas praktyki jako diakon.  Również ks. Adama obejmijmy naszą szczerą modlitwą na progu jego kapłańskiej drogi.

7. Od poniedziałku 3 lipca, podczas wakacji – Msza Święta poranna w dni powszednie będzie sprawowana o godz. 7:30.  

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. O naszych koncertach organowych.  
Jest także nasz parafialny miesięcznik „Ex Cathedra”.

9. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom, życzymy błogosławionego tygodnia. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlopy życzymy udanego i radosnego wypoczynku. A solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Szczęść Boże!