wczytywanie treści
Aktualności
02-07-2017
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
- w poniedziałek: świeto św. Tomasza Ap.
- w czwartek: wsp. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dz.
- w sobotę: wsp. Św. Jana z Dukli, K.
    
2. Z dniem 1 lipca swoją posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął ks. neoprezbiter Adam Kłonowski, którego dobrze znamy ponieważ odbywał już u nas praktyki jako diakon.  Ks. Adamowi życzymy, aby w parafii Wniebowzięcia NMP mógł poczuć się jak w domu Matki. I jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji Ks. Adama na progu jego kapłańskiej drogi.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6:45; popołudniu ze względu na ślub o 17:00, możliwość spowiedzi będzie tuż przed Mszą Świętą o godz. 18:00 i w trakcie jej trwania. Natomiast Wystawienie Najświętszego Sakramentu i  Litania do Serca Pana Jezusa – na zakończenie Mszy Świętej.

4. Od poniedziałku 3 lipca – podczas wakacji – Msza Święta poranna w dni powszednie będzie sprawowana o godz. 7:30..

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. coś na wakacje: czyli o tym, co najpiękniejsze w Polskich Tatrach, a także o największym domu rekolekcyjnym w Europie. Jest także nasz parafialny miesięcznik „Ex Cathedra”…

6. Naszym drogim Parafianom i miłym Gościom, życzymy błogosławionego tygodnia. Wszystkim urlopowiczom życzymy udanego i radosnego wypoczynku. A solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.


Szczęść Boże!