wczytywanie treści
Aktualności
16-07-2017
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powróciła świętej pamięci: Rozalia Stasinowska, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10:30. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie….

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
- w czwartek: Wsp. Bł. Czesława, K.
- w sobotę: Święto Św. Marii Magdaleny
    
3. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca tradycyjnie ofiary przeznaczone są na prace inwestycyjne w katedrze.

4. Podczas wakacji, – Msza Święta poranna w dni powszednie będzie sprawowana o godz. 7:30.

5. W dniach od 23 do 30 lipca 2017 roku będziemy obchodzili 18 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Z tej okazji organizowana jest także akcja św. Krzysztof – jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do Kierowców i Użytkowników pojazdów mechanicznych. Polega on na tym, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy.
My również będziemy mogli włączyć się w to dzieło. Za tydzień w niedzielę 23 lipca, po każdej Mszy Świętej nastąpi coroczne poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyżej wymieniony cel.  

6. Centrum Edukacji „Zenit” we Włocławku zaprasza osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo do udziału w projektach unijnych. W ofercie są: szkolenia, staże zawodowe, doradztwo i pośrednictwo pracy, a także bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz refundacja kosztów opieki nad dziećmi. Szczegółowe informacje i zapisy w siedzibie „Zenitu” we Włocławku przy  ul. Młynarskiej.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”, a także miesięcznika „Ex Cathedra”.

8. Drogim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy dużo radości oraz sił w nowo rozpoczętym tygodniu. Udającym się na wakacyjny odpoczynek życzymy bezpiecznej podróży. A Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże!