wczytywanie treści
Aktualności
24-09-2017
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(24 września 2017r.)

 

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

- w poniedziałek: wsp. Bł. Władysława z Gielniowa, K. 

- w środę: wsp. Św. Wincentego A Paulo, K.

- w czwartek: wsp. Św. Wacława, M.

- w piątek: wsp. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- w sobotę: wsp. Św. Hieronima, KDK.

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie Młodzieży pragnącej przystąpić do sakramentu Bierzmowania.

3. Najbliższe spotkania rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. odbędą się w następujących terminach:

– Szkoła nr. 3, 18 i pozostali parafianie z innych szkół  -  niedziela 1 października o godz. 12:00. Natomiast Zespół Szkół Katolickich – 15 października również o godz. 12:00.

4. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. O odmawianie codziennego różańca prosiła nas Matka Boża w objawieniach w Fatimie, których 100–lecie obecnie przeżywamy. W naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie  każdego dnia o godz. 17:30, z wyjątkiem dni kiedy będą śluby – wtedy różaniec będzie odmawiany po Mszy Św. wieczorowej.

Zapraszamy wszystkich do wspólnoty modlitwy, zwłaszcza dzieci i młodzież…..

5. W dniu 7 października organizowany jest wyjazd do Sanktuarium Św. Siostry Faustyny
w Świnicach Warckich na Diecezjalny Kongres Różańcowy. Jeszcze można się zgłosić. Natomiast osoby które się już zapisały proszone są aby do przyszłej niedzieli podały swój numer pesel. 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”, w którym min.: „Otoczmy Polskę Różańcem” – dlaczego 7 października powinniśmy stanąć z różańcami wzdłuż granic Polski? Jest również nasz parafialny miesięcznik „Ex Catedra”

7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

 

Szczęść Boże!