wczytywanie treści
Aktualności
08-10-2017
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
- w poniedziałek: wsp. Bł. Wincentego Kadłubka
- w piątek: wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego, K.

2. Spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. z Zespołu Szkół Katolickich – 15 października o godz. 12:00.

3. Trwamy w miesiącu październiku, który w sposób szczególny poświęcony jest  modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym,  które sprawowane jest każdego dnia o godz. 17:30.  

4. W tym szczególnym czasie wielkich jubileuszy Maryjnych - 13 października w piątek zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 17:00 - różaniec, a następnie procesja z Figurą Matki Bożej wokół Katedry.  

5. W kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania można zamawiać całoroczne oraz oktawalne modlitwy za zmarłych tzw. wypominki. Wypominki to sprawdzian naszej pamięci i wdzięczności. To dar naszego serca. Potraktujmy tę modlitwę z należytą powagą i pobożnością, jako wyznanie naszej wiary i świadectwo miłości wobec bliskich, którzy odeszli już z tego świata i oczekują naszej duchowej pomocy.
Wypominki roczne w naszej parafii mają miejsce przed  Mszą św. o godz. 7:00; 8:30; 10:00 i 12:00.
Wypominki oktawalne – tygodniowe (od 2 do 8 listopada), gdzie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:20 będziemy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej polecać miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych.
Kartki do wypisywania imion zmarłych na wypominki znajdują się pod chórem na stoliku.
Wypisane kartki przynosimy do kancelarii parafialnej, albo do zakrystii.
Przy tej okazji zachęcamy również do zamawiania Mszy świętych na nowy 2018 rok.


6. Dzisiaj w całej Polsce świętujemy Dzień Papieski. Zgodnie z zapowiedzią po każdej mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – która jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.  Dzięki naszej ofiarności będzie możliwość ufundowania stypendiów naukowych dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Natomiast centralnym wydarzeniem i podsumowaniem Dnia Papieskiego w naszej diecezji będzie Koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Katedry na tę ucztę duchową i kulturalną. O godz. 18:00 Msza Św. dziękczynna za dar św. Patrona. 18:30 Koncert Papieski.  Wstęp wolny.
Szczegółowe informacje są umieszczone na plakacie w gablocie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”. Jest również nowy numer naszego parafialnego miesięcznika „Ex Catedra”.

8. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Szczęść Boże!