wczytywanie treści
Aktualności
22-10-2017
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
- w sobotę: święto  Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy tydzień misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o tych którzy tę posługę pełnią w różnych zakątkach świata. W piątek różaniec w intencji misji będziemy odmawiali w różnych językach. Serdecznie zapraszamy.

3. Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym możemy jeszcze złożyć podpis pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Projekt ustawy ma na celu zatrzymanie zabijania dzieci nienarodzonych ze względu na potencjalną chorobę czy niepełnosprawność. Episkopat Polski wyraził poparcie dla tej inicjatywy. Podpis może złożyć każdy, kto ukończył 18 rok życia. Do złożenia podpisu konieczne jest podanie numeru PESEL.

4. Trwamy w miesiącu październiku, który w sposób szczególny poświęcony jest  modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym, które sprawowane jest każdego dnia o godz. 17:30.

5. W kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania można zamawiać całoroczne oraz oktawalne modlitwy za zmarłych tzw. wypominki. Są one wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: ziemskiego i niebiańskiego. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Jest to wyraz naszego szacunku i wdzięczności dla bliskich zmarłych, którzy oczekują duchowej pomocy.
Wypominki roczne w naszej parafii mają miejsce przed  Mszą św. o godz. 7:00; 8:30; 10:00 i 12:00.
Wypominki oktawalne – tygodniowe (od 2 do 8 listopada), gdzie podczas modlitwy różańcowej
o godz. 17:20 będziemy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej polecać miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych.
Kartki do wypisywania imion zmarłych na wypominki znajdują się pod chórem na stoliku.
Wypisane kartki przynosimy do kancelarii parafialnej, albo do zakrystii.
Przy tej okazji zachęcamy również do zamawiania Mszy świętych na nowy 2018 rok.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”, w którym min.: o koncercie papieskim który odbył się w katedrze. Jest także nasz parafialny miesięcznik „Ex Catedra”.

7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Szczęść Boże