wczytywanie treści
Aktualności
29-10-2017
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili świętej pamięci:. Edward Grabowski
i Maria Zakrzewska. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
- w środę: Uroczystość Wszystkich Św.  
- w czwartek: wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych
- w sobotę: wsp. Św. Karola Boromeusza, B.

3. W zeszłym tygodniu przeżywaliśmy czas poświęcony misjom. Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim którzy aktywnie włączyli się w modlitwę w intencji misji. tych. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na potrzeby tych którzy tę posługę pełnią w różnych zakątkach świata.

4. Serdecznie zapraszamy na ostanie nabożeństwa różańcowe, które sprawowane są o godz. 17:30.
Dzieci które brały udział w konkursie różańcowym proszone są aby w niedzielę za tydzień przyniosły wyklejone puzzle, po to, abyśmy zobaczyli kto stanie do losowania nagrody głównej.  

5. W środę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w Bazylice Katedralnej o godz. 7:00 i 9:00.

Na cmentarzu komunalnym przy ulicy Chopina i Pińczacie Msze Święte o godz. 11:00 i 14:00. Ofiary zbierane tego dnia w kościołach i na cmentarzach przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

6. W zwartek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Msze święte w naszej parafii o godz. 7:00 i o 18:00.  Przez cały tydzień od 2 do 8 listopada - podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:30 – będziemy modlili się za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych.

7. W kancelarii parafialnej jeszcze przez najbliższy tydzień można zamawiać całoroczne modlitwy za zmarłych tzw. Wypominki - które są wyrazem naszego szacunku pamięci i wdzięczności dla bliskich zmarłych, oczekujących duchowej pomocy.
Kartki do wypisywania imion zmarłych znajdują się pod chórem na stoliku. Wypisane kartki przynosimy do kancelarii parafialnej bądź zakrystii.
Nowymi wypominkami będziemy modlili się od przyszłej niedzieli.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6:45 oraz po południu od godz. 17:30.

9. W pierwszą sobotę miesiąca – Nabożeństwo oraz Msza Święta w int. Członków Żywego Różańca tradycyjnie o godz.9:00.

10. Wczoraj nasi ministranci zajęli pierwsze miejsce w Dekanalnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej. Jednocześnie awansowali do kolejnej rundy rozgrywek. Gratulujemy sukcesu.

11. Za tydzień w niedzielę po mszy św. godz.12:00 spotkanie młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”, w którym min. artykuł: Niebo dla wszystkich – czy Bóg jednych ludzi powołuje do świętości, a innych nie i dlaczego czcimy świętych?. . Jest także nasz parafialny miesięcznik „Ex Catedra”.

13. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego przygotowania i przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych.


Szczęść Boże