wczytywanie treści
Aktualności
12-11-2017
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili świętej pamięci: Ewa Stokwiec, Renata Busz-Leszcyńska - której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12:30, Henryk Komorowski - którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:30, Helena Rewekant -  której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 11:30. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
- w poniedziałek: wsp. Św.: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna;
- w piątek: wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej, Zak.;
- w sobotę: wsp. Bł. Karoliny Kózkówny, Dz.M.

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest w Polsce IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Z tej okazji przed świątyniami naszej Ojczyzny zbierane są ofiary do puszek, na wyżej wymieniony cel.

4. Od poniedziałku Pan Kościelny Rafał uda się do naszych domów z opłatkiem na stół wigilijny. Charakterystycznym rysem świąt Bożego Narodzenia jest otwarcie się na drugiego człowieka, umocnienie więzi rodzinnych, sąsiedzkich i przyjacielskich. Wyrazem tej więzi jest dzielenie się opłatkiem.
Prosimy zatem o życzliwe potraktowanie Pana Kościelnego, który przez cały rok posługuje w naszej świątyni i jest to wierna i odpowiedzialna praca.

5. Teologiczne Towarzystwo Naukowe we Włocławku organizuje w dniu 15 listopada 2017r. o godz. 15:30 w Auli WSD, wykład otwarty pt.: „Osoba i dzieła Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego w 30-lecie jego śmierci”.  Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy” w którym min. o  rocznicy odzyskania niepodległości, która przypomina nam również o tym, żeśmy ją kiedyś stracili. Jest jeszcze nasz parafialny miesięcznik „Ex Cathedra” w którym zachęcamy do wzięcia udziału w Quizie biblijny. Zapraszamy do wspólnej zabawy, która jeszcze bardziej rozkocha nas w Piśmie Świętym. Szczegóły konkursu  na 12 stronie „Ex Cathedra”.  

7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Szczęść Boże!