wczytywanie treści
Aktualności
17-12-2017
III NIEDZIELA ADWENTU

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy III Niedzielę miesiąca, dlatego ofiarami wspieramy prace gospodarcze naszej parafii. Za które składamy serdeczne Bóg zapłać!
2. Dzisiaj o godz. 19:00 w Auli WSD we Włocławku będzie wystawiana sztuka pt. „Moc modlitwy”. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na to widowisko. Wstęp wolny!
3. Przed nami ostatni tydzień Adwentu, czyli czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Dlatego zapraszamy do udziału w Roratach, czyli Mszach świętych wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek – popołudniu – o godz. 18.00; w czwartek i sobotę – rano – o godz. 7.00.
4. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć u Pana Sebastiana – opłatki na stół wigilijny. Składana przy tej okazji ofiara jest podziękowaniem Panu Kościelnemu za jego pracę w naszej parafii.  Są także dostępne świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie dla dzieci z ubogich rodzin.
5. Jak pewnie zauważyliśmy zostały rozpoczęte prace przy budowie żłóbka i dekoracji świątecznej. Ofiary na ten cel możemy składać do puszki znajdującej się na końcu Katedry, bądź indywidualnie u Księży. Za każdy dar serca i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.  
Trwa także akcja jałmużny adwentowej – dar z zebranych ofiar przekażemy potrzebującym przed świętami.
6. W najbliższy piątek społeczność Szkoły Podstawowej nr 3. serdecznie zaprasza wszystkich do Katedry na godz. 11:00 na wspólne kolędowanie.

7. Wielkimi krokami zbliżamy się do wielkich uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym roku Wigilia Bożego Narodzenia przypada w IV niedzielę adwentu, dlatego Msze święte w naszej parafii będą o godz.: 7:00, 8:30, 10:00 i 12:00nie będzie tylko Mszy świętej o godz. 18:00! Jednocześnie przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej! Udział w Pasterce nie zastępuje uczestniczenia we Mszy świętej z niedzieli. Zaniedbanie tego obowiązku jest grzechem ciężkim przeciwko trzeciemu Przykazaniu Bożemu: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”, a tym samym nie będąc w stanie łaski uświęcającej nie możemy przystąpić do Komunii świętej. Dlatego tak zaplanujmy sobie przygotowania do kolacji wigilijnej, aby nie zaniedbać uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej do południa!

8. 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego.  Pasterka tradycyjnie o północy. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, wszystkie pozostałe jak w każdą niedzielę, czyli o 8:30, 10:00, 12:00 i 18:00.

9. W drugi  dzień świąt Bożego Narodzenia tj. 26 grudnia obchodzimy Święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę.


10. Tradycyjną wizytę duszpasterską rozpoczniemy w środę 27 grudnia.
Duszpasterze przybędą do domów swoich parafian, by przynieść Boże błogosławieństwo.
Zgodnie z tradycją na stole przykrytym obrusem powinny znaleźć się krzyż, zapalona świeca, Pismo Święte oraz woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowuje zeszyty do religii, kandydaci do sakramentu bierzmowania indeksy.

Kolędę w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy od godz. 15:30, a w sobotę od godz. 9:00.

Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
Środa 27.12 - od godz. 15:30 – ul. Tumska, Kowalska i Łęgska.
Czwartek 28.12 - od godz. 15:30 – ul. Ceglana i Wąska
Piątek 29.12 - od godz. 15:30 – ul. Brzeska, Zapiecek, Orla, Wojska Polskiego 35.
Sobota 30.12 - od godz. 9:00 – ul. Karnkowskiego, pl. Kopernika, Bednarska, Zamcza,
 Wyszyńskiego 4, Gdańska, Bulwary.


11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy” a także naszego parafialnego miesięcznika „Ex Cathedra” w którym znajdziemy plan rekolekcji i rozkład na pierwszy tydzień wizyty duszpasterskiej.
12. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia. Niech ostatni tydzień Adwentu stanie się dla nas czasem radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.


Szczęść Boże!