wczytywanie treści
Aktualności
24-12-2017
IV NIEDZIELA ADWENTU

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócił świętej pamięci: Czesław Chojnacki Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego Czesława polećmy Bożemu Miłosierdziu.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy złożyli, bądź złożą ofiarę na dekorację świąteczną naszej świątyni. Przy tej okazji chciałbym bardzo podziękować tym którzy włożyli wiele sił fizycznych w całe to dzieło. Dziękuję Siostrze Róży, Panom Kościelnym Rafałowi i Sebastianowi, Panom: Ireneuszowi Szafrańskiemu, Wiesławowi Rogowskiemu, Zbigniewowi Masłowskiemu i Tomaszowi Cierlickiemu, a także kilku osobom spoza naszego miasta.

3. Jutro 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego.  Pasterka tradycyjnie o północy. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, pozostałe tak jak w każdą niedzielę, czyli o 8:30, 10:00, 12:00 i 18:00.
 

4. W drugi  dzień świąt Bożego Narodzenia tj. 26 grudnia obchodzimy Święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę.

5. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili Święto Świętej Rodziny, jest to także ostatni dzień roku kalendarzowego. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00!! Natomiast zapraszamy wszystkich na Mszę Św. o godz. 16:00 połączoną z nabożeństwem dziękczynno - przebłagalnym. W sposób szczególny zapraszamy rodziny tych osób, które zmarły w mijającym roku kalendarzowym 2017 i miały pogrzeb w naszej parafii. Będziemy polecać tych zmarłych w modlitwie wypominkowej. Podczas tego wyjątkowego nabożeństwa bardzo prosimy, aby po wyczytanym nazwisku zmarłego, podczas śpiewu „wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”, ktoś z bliskich zapalał świecę, która będzie już wcześniej przygotowana, jako symbol wiecznej światłości. Zniczy nie przynosimy ze sobą.  

6. W poniedziałek 1 stycznia 2018 roku przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00, pozostałe Msze Św. tak jak w każdą niedzielę.

7. Tradycyjną wizytę duszpasterską rozpoczniemy w środę 27 grudnia.
Duszpasterze przybędą do domów swoich parafian, by przynieść Boże błogosławieństwo.
Zgodnie z tradycją na stole przykrytym obrusem powinny znaleźć się krzyż, zapalona świeca, Pismo Święte oraz woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowuje zeszyty do religii, kandydaci do sakramentu bierzmowania indeksy. Kolędę w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy od godz. 15:30, a w sobotę od godz. 9:00.
Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
Środa 27.12 - od godz. 15:30 – ul. Tumska, Kowalska i Łęgska.
Czwartek 28.12 - od godz. 15:30 – ul. Ceglana i Wąska
Piątek 29.12 - od godz. 15:30 – ul. Brzeska, Zapiecek, Orla, Wojska Polskiego 35.
Sobota 30.12 - od godz. 9:00 –  pl. Kopernika, Bednarska, Zamcza, Wyszyńskiego 4, Gdańska, Bulwary.
Wtorek 02.10.2018r. – od godz. 15:30  - ul. Solna, Rzeczna i Toruńska 49a

8. Podczas trwania kolędy nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy” z dodatkiem kalendarza na 2018 r. (5zł), a także naszego parafialnego miesięcznika „Ex Cathedra” w którym znajdziemy rozkład na pierwszy tydzień wizyty duszpasterskiej. Są także kalendarze katedralne.

10. Na czas radosnego świętowania w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych niech Bóg umocni nas swoim błogosławieństwem

Szczęść Boże!