wczytywanie treści
Aktualności
28-01-2018
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 
1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powróciły śp. Lucyna Młodecka i Mieczysław Kowalczyk. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

2. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską:
Poniedziałek 29.01. - od godz. 15:30 – ul. Piekarska (nr. Parzyste 2,4,6,8,10,12,14)

3. Osoby, które nie mogły być obecne podczas wyznaczonego terminu kolędy, a mają życzenie przyjąć kapłana z wizyta duszpasterską, proszone są o zgłoszenie się bezpośrednio do któregoś z księży w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

4. Do końca tego tygodnia nie będzie przed Mszą Św. wystawienia Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek - 2 lutego - Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to również święto Matki Bożej Gromnicznej. Świeca poświęcona w tym dniu Kościele -  przypomina Maryję, która dała światu Chrystusa, Światłość świata i naszego życia.
W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest także Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne Uroczystości Diecezjalne odbędą się w Bazylice Katedralnej o godz. 10:00. Pozostałe Msze Św. o 7:00 i 18:00. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o osobach konsekrowanych, a zwłaszcza o posługujących w naszej parafii: o s. Róży, s. Danieli, o siostrach katechetkach: Ewie, Sylwii i Paulinie, a także o wszystkich wspólnotach zakonnych których domy są na terenie naszego miasta.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywali I piątek i I sobotę miesiąca. Spowiedź w piątek rano od 6:45 i popołudniu od 17:30. W sobotę różaniec oraz Msza Święta w intencji Wspólnoty Koła Żywego Różańca o godz. 9:00.
 
7. Za tydzień w niedzielę na godz. 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece, które tego dnia zostaną poświęcone.

8. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363.
Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

9. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika Idziemy

10. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.  

Szczęść Boże!