wczytywanie treści
Aktualności
04-03-2018
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili śp. Małgorzata Sobczak i Józef Łęga. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…..
2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:30 po której bezpośrednio będzie sprawowana Msza Święta..
W niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:00.
Ofiary składane podczas tych nabożeństw przeznaczone będą na dekorację Grobu Pańskiego.
Ze szczególnymi słowami zaproszenia zwracamy się do dzieci mających przyjąć sakrament I Komunii Świętej, a także do młodzieży pragnącej przystąpić do sakramentu bierzmowania.
3. W czasie Wielkiego Postu należy pamiętać, aby jeszcze bardziej otworzyć swoje serce na drugiego potrzebującego człowieka. W naszej parafii możemy to uczynić poprzez dar na jałmużnę Wielkopostną, z którą przed świętami udamy się do najbardziej potrzebujących osób. Skrzynka na ofiary znajduje się na końcu Katedry za ławkami. Za każdy wyraz życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać!   
4.    W środę po Mszy Św. o godz. 18:00, czyli około 18:30 – duszpasterskie spotkanie młodzieżowe. Ks. Adam serdecznie zaprasza wszystkie osoby które mogą zwać się młodzieżą, szczególnie z klas 7 i II gimnazjum.  
5. W piątek na godz. 19:00 do Parafii św. Maksymiliana zapraszamy na kolejne spotkanie ewangelizacyjne „Dotknij Jezusa”.
6. W rozpoczynającym się tygodniu serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach: 9, 10, i 11 marca. Będzie im przewodniczył ks. dr Marek Kumór – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Sandomierskiej i wykładowca teologii moralnej w WSD w Sandomierzu.

Plan rekolekcji:

PIĄTEK 9 MARCA
8.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
9.30 – Msza święta z nauką dla młodzieży
      (Zespół Szkół Akademickich, Liceum Ziemi Kujawskiej i Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych)
11.00 – Msza święta z nauką dla dzieci
    (Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół Katolickich i Zespół Szkół Akademickich)
17:30 – Droga Krzyżowa
18.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych

SOBOTA 8 KWIETNIA – DZIEŃ POKUTY I POJEDNANIA
  7:30 spowiedź
  8.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
  9:30 spowiedź
10.00 – Msza święta z sakramentem namaszczenia chorych
(dla osób starszych i chorych)
17:30 spowiedź
18.00 – Msza święta z nauką dla dorosłych

Niedziela 9 KWIETNIA – DZIEŃ EUCHARYSTII
Msze Święte: 7.00; 8.30; 10.00; 12.00 - z nauką dla dzieci i 18.00.

7. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku od godz. 17:30.
8. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363.
Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.
9. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej szczególnie tygodnika "Idziemy." Możemy również nabyć nowy numer naszego miesięcznik Ex Cathedra oprócz ciekawych artykułów z życia kościoła, naszej diecezji i parafii, znajdziemy także kolejną odsłonę quizu, tym razem nie biblijnego, ale dotyczącego wiedzy o Wielkim Poście i Wielkanocy. Zwyciężczynią zeszłego miesiąca została Pani Felicja Konopnicka-Machaj.  
10. Drogim Parafianom i Miłym Gościom  na czas Wielkiego Postu życzymy odwagi i determinacji w kroczeniu drogą do świętości.

Szczęść Boże!