wczytywanie treści
Aktualności
11-03-2018
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili śp. Ewa Kalembryk, Halina Paradowska, Maria Szmidt - Kaliszewska, Stefan Maryanowski . Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…..

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:30 po której bezpośrednio będzie sprawowana Msza Święta.
W niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:00.
Ofiary składane podczas tych nabożeństw przeznaczone będą na dekorację Grobu Pańskiego.
Ze szczególnymi słowami zaproszenia zwracamy się do dzieci mających przyjąć sakrament I Komunii Świętej, a także do młodzieży pragnącej przystąpić do sakramentu bierzmowania.

3. W czasie Wielkiego Postu należy pamiętać, aby jeszcze bardziej otworzyć swoje serce na drugiego potrzebującego człowieka. W naszej parafii możemy to uczynić poprzez dar na jałmużnę Wielkopostną, z którą przed świętami udamy się do najbardziej potrzebujących osób. Skrzynka na ofiary znajduje się na końcu Katedry za ławkami. Za każdy wyraz życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. Parafia Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła i Ewangelisty we Włocławku organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową w nocy z 23 na 24 marca. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie w gablocie.    

5. Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich we Włocławku informuje że rozpoczęły się zapisy do Przedszkola i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Więcej informacji w gablocie przy wyjściu z katedry.  

6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku od godz. 17:30.

7. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363.
Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

8. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej szczególnie tygodnika Idziemy… Możemy również nabyć nowy numer naszego miesięcznik Ex Cathedra oprócz ciekawych artykułów z życia kościoła, naszej diecezji i parafii, znajdziemy także kolejną odsłonę quizu, ale tym razem nie biblijnego ale dotyczącego wiedzy o Wielkim Poście
i Wielkanocy.

9. Dzisiaj kończymy rekolekcje Wielkopostne, którym przewodniczył ks. dr Marek Kumór. Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu Markowi za ten szczególny czas poświęcony dla naszej wspólnoty.  

10. Drogim Parafianom i Miłym Gościom  na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy dużo sił do zdobywania gór świętości.

Szczęść Boże!