wczytywanie treści
Aktualności
15-04-2018
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powróciła śp. Anna Woźnicka. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

2. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna X Tydzień Biblijny. Celem tej inicjatywy jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu osobistym wiernych oraz w życiu całego Kościoła. Hasłem tegorocznego Tygodnia Biblijnego są słowa: „Weźmijcie Ducha Świętego”. Przyjmijmy do serca zaproszenie, by w nadchodzącym tygodniu - i nie tylko, częściej sięgać po Pismo Święte i podjąć próbę osobistej medytacji nad Słowem Bożym.

3. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.:

Szkoła Podstawowa nr 3, 18 i pozostali parafianie z innych szkół
– we wtorek 17 kwietnia i w czwartek 19 kwietnia o godz. 16:00.
Zespół Szkół Katolickich
- w poniedziałek  16 kwietnia i środę 18 kwietnia o godz. 16:00.

4. Młodzież pragnącą w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - naszego parafialnego miesięcznika ExCathedra, a także tygodnika „Idziemy”, a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. Jak czytać Biblię - o czym trzeba pamiętać, czytając Pismo Święte?; Nowa adhortacja Franciszka - co o religijnej klasie średniej pisze papież Franciszek w najnowszej adhortacji? Uzależnieni od gry - jakie są objawy i skutki uzależnienia od gier komputerowych?; Wystarczy kochać - o sytuacji rodzin wychowujących dziecko z zespołem Downa; porada prawna: o rozliczeniu dochodów dzieci.

6. Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy opiece Matki Bożej Wniebowziętej

 

Szczęść Boże!