wczytywanie treści
Aktualności
06-05-2018
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W zeszłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Bartłomiej Rydzewski i Bożena Lewandowska. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……  

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali we wtorek uroczystość świętego Stanisława, biskupa męczennika Głównego Patrona Polski; w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o Czcigodnym Solenizancie Księdzu Biskupie Stanisławie Gębickim.

3. Trwamy w pięknym miesiącu jakim jest maj, który zawsze każdemu polskiemu sercu kojarzy się z miesiącem Maryjnym. Dlatego zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii są sprawowane codziennie
o godz. 17:30.

4. Za tydzień w niedzielę, 13 maja, zapraszamy na rozpoczęcie w tym roku w naszej parafii Nabożeństw Fatimskich. Po zakończonej Eucharystii o 18:00 - nabożeństwo różańcowe połączone z procesją wokół katedry z figurą Matki Bożej. Nabożeństwa Fatimskie w naszej parafii będą odbywać się trzynastego dnia każdego miesiąca od maja do października włącznie. Zachęcamy do licznego udziału.

5. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.:
Szkoła Podstawowa nr 3, 18 i pozostali parafianie z innych szkół  – we wtorek 8 maja, środę 9 maja i czwartek 10 maja o godz. 16:00.
Zespół Szkół Katolickich  - w poniedziałek  7 maja o godz. 16:00.

6. W najbliższą sobotę grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin odbędzie się w piątek o godz. 16:00….

7. Młodzież pragnącą w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00….

8. Ogłoszenia dotyczące wyjazdów pielgrzymkowych:
1. Ks. Adam zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Lednicy na XXII Spotkanie Młodych, które odbędzie się 2 czerwca. Zapisy w zakrystii bądź kancelarii katedralnej.
2. Grupa św. Ojca Pio organizuje wyjazd na nocne czuwanie modlitewne do Krakowa-Łagiewnik z postojem w Częstochowie w dniach 16-17 czerwca. Zapisy w zakrystii klasztoru o. Franciszkanów we Włocławku.
3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia organizuje wyjazd na 94 ogólnopolską pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasna Górę pielgrzymka odbędzie się w dniach 26-27 maja br. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – nowego numeru naszego parafialnego miesięcznika ExCathedra, a także tygodnika „Idziemy”.  

10. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy wiele radości pochodzącej od Zmartwychwstałego Pana, oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy opiece Matki Bożej Wniebowziętej.

Szczęść Boże!