wczytywanie treści
Aktualności
27-05-2018
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili śp. Marian Michalski; Krzysztof Helm, którego pogrzeb odbędzie się 28.05 poniedziałek o godz. 11:30; Henryk Bednarczyk, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek 29.05. godz. 13:30. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
2. Przed nami ostatni tydzień maja, dlatego zapraszamy na nabożeństwa majowe, które sprawowane są każdego dnia o godz.17:30.
3. Serdecznie zapraszamy na 3. odsłonę - XXIX Katedralnych Koncertów Organowych w najbliższy poniedziałek na godz. 19:00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
4. Przed nami uroczystość Bożego Ciała, która przypada w najbliższy czwartek 31 maja. Tego dnia ludzie wierzący wychodzą na ulice, by pokazać wszystkim Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Odkupiciela człowieka.
Centralna Msza św. będzie sprawowana w Katedrze o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie, pierwszy raz w historii diecezji, Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Raymond Leo Burke z Watykanu. Ksiądz Kardynał poprowadzi także procesję eucharystyczną ulicami miasta, na zakończenie której, przed kościołem św. Jana Chrzciciela, wygłosi do wiernych kazanie.
Pozostałe Msze Św. tego dnia o godz. 8:00 i 18:00.
Wszystkie chętne dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej i Komunii rocznicowej oraz dzieci z innych klas szkół podstawowych i przedszkola, które pragną zaangażować się aktywnie w procesję podczas Bożego Ciała, a także podczas oktawy, siostry katechetki s. Ewa i s. Paulina,  zapraszają na spotkanie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:00.
5. W Boże Ciało już tradycyjnie zapraszamy na koncert Uwielbienie. Rozpoczęcie o godz. 20:00 w parku Sienkiewicza.
6. Miesiąc czerwiec, który rozpocznie się w najbliższy piątek w sposób szczególny dedykowany jest Sercu Jezusowemu, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej parafii będą sprawowane każdego dnia o godz. 17:30 z wyjątkiem soboty i niedzieli – w te dni nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy Świętej wieczorowej….
7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź w piątek od godz. 6:45 oraz po południu od godz. 17:30.
W sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godzinie 9:00 rano.
8. Komunia Rocznicowa dla Zespołu Szkół Katolickich – w niedzielę 3 czerwca o godz.12:00.
Próba przed Komunią Rocznicową we wtorek 29 maja o godz. 16:00.
9. Wszystkich chłopców, którzy już są po Pierwszej Komunii Świętej, a pragną zostać ministrantami, serdecznie zapraszamy na spotkania formacyjne w sobotę o godz. 10:00.  
10. Natomiast wszystkie dziewczynki, które śpiewem chciałyby ubogacać  liturgię niedzielną zapraszamy w niedzielę na godz. 11.30.
11. Za tydzień w niedzielę o godz. 15:00 w Bazylice Katedralnej 10 Diakonów naszego Seminarium Duchownego otrzyma z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza święcenia prezbiteratu. W śród nich jest także dk. Przemysław Kłosowski, który w naszej parafii odbywał praktyki duszpasterskie.
12. W dniach od 7 do 14 lipca organizowany jest wyjazd na wczaso-rekolekcje do Kacwina, malowniczo położonej wioski nieopodal słowackiej granicy. Zachęcamy dzieci ze szkół podstawowych a także młodzież. Szczegóły u ks. Adama.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy”, a także naszego parafialnego miesięcznika ExCathedra.
14. Na dni spotkań z Eucharystycznym Chrystusem, życzymy wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom, wszelkiego błogosławieństwa i radości. A także składamy najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom.

Szczęść Boże!