wczytywanie treści
Aktualności
03-06-2018
IX niedziela zwykła

1. Dzisiaj o godz. 15:00 w Bazylice Katedralnej 10 Diakonów naszego Seminarium Duchownego otrzyma z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza święcenia prezbiteratu. W śród nich jest także dk. Przemysław Kłosowski, który w naszej parafii odbywał praktyki duszpasterskie. A za tydzień o godz. 12:00 ks. Neoprezbiter będzie sprawował mszę św. prymicyjną w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę - XXIX Katedralnych Koncertów Organowych w najbliższy poniedziałek na godz. 19:00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

3. Do czwartku włącznie trwamy w oktawie Bożego Ciała, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół katedry.

4. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17:30. W niedziele nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00.
Wyjątkowo w najbliższą sobotę o godz. 18:00 będzie Msza św. ślubna dlatego nabożeństwo rozpocznie się o 19:30 i będzie połączone ze spotkaniem „Dotknij Jezusa”, które odbywa się cyklicznie każdego miesiąca w innej parafii naszego miasta.

5. Spotkania młodzieży oraz osób dorosłych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania odbędą się w poniedziałek i piątek po Mszy św. godz. 18:00 (czyli o godz.18.30) w katedrze. Obecność obowiązkowa!!!

6. Za tydzień w niedzielę będziemy także mogli uczestniczyć w marszu dla życia i rodziny. Rozpoczęcie w parafii św. Stanisława o godz. 15:00. Około godz. 16:00 wyruszy radosny przemarsz ulicami miasta do parafii św. Maksymiliana, którego zwieńczeniem będzie piknik rodzinny.  

7. Wszystkich chłopców, którzy już są po Pierwszej Komunii Świętej, a pragną zostać ministrantami, serdecznie zapraszamy na spotkania formacyjne w sobotę o godz. 10:00.  
Natomiast wszystkie dziewczynki, które śpiewem chciałyby ubogacać  liturgię niedzielną zapraszamy w niedzielę na godz. 11.30.

8. W dniach od 7 do 14 lipca organizowany jest wyjazd na wczaso-rekolekcje do Kacwina, malowniczo położonej wioski nieopodal słowackiej granicy. Zachęcamy dzieci ze szkół podstawowych a także młodzież. Szczegóły u ks. Adama.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy”, a także nowego numeru naszego parafialnego miesięcznika ExCathedra w którym wśród ciekawych artykułów znajdziemy także kolejny konkurs – tym razem dotyczący wiedzy na temat uroczystości i nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast Quiz z poprzedniego miesiąca wygrała Pani Anna Szczęsna, której z całego serca gratulujemy!  

10. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i radości. A także składamy najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom.

Szczęść Boże!