wczytywanie treści
Aktualności
10-06-2018
X niedziela zwykła

1. Dzisiaj o godz. 12:00 w Katedrze – ks. Przemysław Kłosowski odprawi Mszę św. prymicyjną, na zakończenie której będziemy mogli przyjąć szczególne - indywidualne błogosławieństwo z rąk Księdza Neoprezbitera.  

2. W dniu dzisiejszym możemy także uczestniczyć w marszu dla życia i rodziny. Rozpoczęcie w parafii św. Stanisława o godz. 15:00. Około godz. 16:00 wyruszy radosny przemarsz ulicami miasta do parafii św. Maksymiliana, którego zwieńczeniem będzie piknik rodzinny.  

3. Już jutro o godz. 19:00 kolejny koncert z cyklu - XXIX Katedralnych Koncertów Organowych. Serdecznie zapraszamy!

4. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17:30.  Z wyjątkiem czwartku gdyż tego dnia ze względu na bierzmowanie nabożeństwo będzie miało miejsce po rannej mszy św.
Natomiast w sobotę i niedzielę po mszy św. wieczorowej.

5. W środę, 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18:00 Msza Św., po zakończeniu której procesja z figurą Matki Bożej wokół katedry.  

6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w środę po Mszy św. wieczorowej i nabożeństwie fatimskim około godz. 18:45. Obecność obowiązkowa!!!

7. W czwartek 14 czerwca będziemy przeżywali uroczystość bł. Michała Kozala BM. wyniesionego na ołtarze przez Jana Pawła II 31 lat temu. Jednocześnie jest to wielkie święto wszystkich mieszkańców Włocławka, ponieważ bł. Michał Kozal w 2002 r. został ogłoszony jego patronem.  
Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich na wspólną modlitwę w intencji naszego Miasta zanoszoną przez orędownictwo bł. Biskupa Michała. Uroczysta Msza Święta o godz.18:00.   
Z tej okazji w czwartek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, a nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po Mszy Świętej porannej o godz. 7:00.

8. Wszystkich chłopców, którzy już są po Pierwszej Komunii Świętej, a pragną zostać ministrantami, serdecznie zapraszamy na spotkania formacyjne w sobotę o godz. 10:00.  
Natomiast wszystkie dziewczynki, które śpiewem chciałyby ubogacać  liturgię niedzielną zapraszamy w niedzielę na godz. 11.30.

9. W dniach od 7 do 14 lipca organizowany jest wyjazd na wczaso-rekolekcje do Kacwina, malowniczo położonej wioski nieopodal słowackiej granicy. Zachęcamy dzieci ze szkół podstawowych a także młodzież. Szczegóły u ks. Adama.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy”, a także naszego parafialnego miesięcznika ExCathedra.

11. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wytrwałości i satysfakcji w podejmowaniu codziennych obowiązków. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże!