wczytywanie treści
Aktualności
17-06-2018
XI niedziela zwykła

1. W zeszłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marek Osmulski, Halina Gapińska i Marek Dębczyński. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……  

2. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca – tradycyjnie tego dnia ofiarami wspieramy prace remontowo-gospodarcze w naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca!
 
3.W poniedziałek o godz. 19:00 kolejny koncert z cyklu - XXIX Katedralnych Koncertów Organowych. Serdecznie zapraszamy!

4. W najbliższy czwartek 21 czerwca swoje imieniny obchodzi Pasterz naszej Diecezji J. E. Ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering. Tego dnia w sposób szczególny w naszych modlitwach pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie.  

5. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17:30.  Natomiast w sobotę i niedzielę po mszy św. wieczorowej.

6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od godz. 17:00.

7. Przed nami ostatni tydzień nauki w szkołach i na uczelniach. Zechciejmy za ten czas podziękować Panu Bogu i jednocześnie upraszajmy  błogosławieństwa na czas wakacji.
Z tej racji Msze św. na zakończenie roku będą sprawowane w piątek o godz. 8:00 dla szkół znajdujących się na terenie naszej parafii, a o godz. 10:00 dla Zespołu Szkół Katolickich.

8. W dniach od 7 do 14 lipca organizowany jest wyjazd na wczaso-rekolekcje do Kacwina, malowniczo położonej wioski nieopodal słowackiej granicy. Zachęcamy dzieci ze szkół podstawowych a także młodzież. Szczegóły u ks. Adama.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy” w którym w śród wielu ciekawych artykułów min.: Na pytanie: Dlaczego w Polsce mamy do czynienia z wyjątkowym powiązaniem spraw Kościoła i Ojczyzny i jak to należy oceniać? – odpowiada abp Stanisław Gądecki – przewodniczący KEP. Możemy także przeczytać o wspomnieniach po koncercie „Uwielbienie”, który odbył się w Boże Ciało. Jest również do nabycia nasz parafialny miesięcznik ExCathedra.

10. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wytrwałości i satysfakcji w podejmowaniu codziennych obowiązków. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.


Szczęść Boże!