wczytywanie treści
Aktualności
24-06-2018
NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach czerwcowych, które sprawowane będą do piątku o godz. 17:30. Natomiast w sobotę ze względu na śluby - po Mszy Św. porannej. To zaproszenie kierujemy do wszystkich, a szczególnie do tych, którzy jeszcze nie mieli okazji by zawierzyć Sercu Jezusowemu samych siebie, a także swoich rodzin.

2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od godz. 17:00.

3. W piątek, 29 czerwca, Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszej parafii o godz. 7:00 i 18:00. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka.

4. W sobotę 30 czerwca, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Nadchodząca sobota to także wielki dzień dla naszego województwa, ponieważ we Włocławku odbędzie się wielkie dziękczynienie za Niepodległą. Wszystko rozpocznie się w Bazylice katedralnej o godz. 11:00 Mszą Św. w intencji Ojczyzny. Po zakończeniu ulicami naszego miasta przejdzie uroczysty korowód na plac przy Hali Mistrzów i tam odbędzie się Piknik Niepodległości.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy” w którym w śród wielu ciekawych artykułów znajdziemy min.: Razem i osobno – o tym jak w wielkich miastach istnieją obok siebie świat konsumpcji i świat ludzkiej biedy; Życzenia na Dzień Ojca – dlaczego ojcowie są na przegranej pozycji wobec kobiet w prawach do ich wspólnych dzieci?; porada prawna: o świadczeniu „Dobry start” jaki dodatek do wyprawki na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Jest również do nabycia nasz parafialny miesięcznik ExCathedra.

7. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz błogosławionego całego tygodnia, dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlopy udanego i radosnego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy
o Boże błogosławieństwo.


Szczęść Boże