wczytywanie treści
Aktualności
15-07-2018
XV niedziela zwykła

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie NMP z Góry Karmel  

2. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca tradycyjnie ofiary przeznaczone są na prace inwestycyjne w katedrze.

3. W dniach od 22 do 29 lipca 2018 roku będziemy obchodzili 19 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Z tej okazji organizowana jest także akcja św. Krzysztof – jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do Kierowców i Użytkowników pojazdów mechanicznych. Polega on na tym, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy.
My również będziemy mogli włączyć się w to dzieło. Za tydzień w niedzielę 22 lipca, po każdej Mszy Świętej nastąpi coroczne poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyżej wymieniony cel.  

4. Podczas trwania wakacji (lipiec, sierpień) w soboty, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. 6 sierpnia już po raz 30 wyrusza na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej.
Zapisy na szlak pątniczy rozpoczną się od 18 lipca w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy”, a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. Wyrusz z nami – Co takiego jest w pieszych pielgrzymkach, że corocznie przyciągają tysiące pątników?

7. Drogim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy dużo radości oraz sił w nowo rozpoczętym tygodniu. Udającym się na wakacyjny odpoczynek życzymy bezpiecznej podróży. A Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.


Szczęść Boże!