wczytywanie treści
Aktualności
29-07-2018
XVII niedziela zwykła

1. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca powrócili świętej pamięci: Eryk Kalbrowski, Czesław Paprocki, Krzysztof Blachowski. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- we wtorek: wsp. św. Ignacego z Loyoli, K.
- w środę: święto św. Alfonsa Marii Liguoriego, BDK.
- w sobotę: wsp. św. Jana Marii Vianeya, K.

3. Od jutra (30 lipca) do końca sierpnia – Msza Święta poranna w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) będzie sprawowana  o godz. 7:30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwach w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, a także misyjnych. W piątek – spowiedź rano od 7:15 i popołudniu od 17:30. Sobota - Różaniec i Msza Święta w intencji Wspólnoty Koła Żywego Różańca o godz. 9:00.

5. Za tydzień w niedzielę - 5 sierpnia przez naszą parafię będzie przechodziła piesza pielgrzymka Ziemi Lubawskiej. Grupa pielgrzymów zatrzyma się w katedrze na Eucharystię, którą będziemy sprawowali o godz. 8:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z pątnikami.

6. 6 sierpnia (poniedziałek) już po raz 30 wyrusza na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej.
Msza Św. rozpoczynająca Pielgrzymkę tradycyjnie o godz. 6:00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 7:30.
Gdyby ktoś jeszcze chciał zapisać się na szlak pątniczy może to uczynić w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (8:00-9:00 i 16:00-17:30).
Dzisiaj o godz. 16:00 Msza Św. pielgrzymkowa. Serdecznie zapraszamy.

7. Podczas trwania wakacji (lipiec, sierpień) w soboty, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy” a także nowego numeru naszego czasopisma Ex Cathedra.

9. Drogim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy dużo radości oraz sił w nowo rozpoczętym tygodniu. Udającym się na wakacyjny odpoczynek życzymy bezpiecznej podróży. A Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże!