wczytywanie treści
Aktualności
02-09-2018
XXII niedziela zwykła

 

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
 

- w poniedziałek: wsp. św. Grzegorza Wielkiego, PDK.

- w sobotę: Święto Narodzenia NMP.  – jest to dzień odpustu w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła we Włocławku. Zapraszamy do uczestnictwa w sumie odpustowej o godz. 18:00.

 

2. Dzisiaj zapraszamy na Niedzielę Ewangelizacyjną na Śródmieściu!

Po zakończeniu Mszy Św. o godz. 10:00 – półgodzinne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Następnie Ewangelizatorzy gromadzą się w WSD by zarejestrować swoje grupy. Po czym wyruszą z Dobrą Nowiną na Śródmieście. Nie zabraknie bezpośrednich spotkań z mieszkańcami i dzielenia się Bożą miłością.

3. Dzisiejszą niedzielą kończy się czas wakacyjny. Dzieci i Młodzież wracają do obowiązków szkolnych, Dorośli po urlopach wracają do swoich miejsc pracy. Zawsze na dobre rozpoczęcie jakichkolwiek działań jest nam potrzebne Boże błogosławieństwo. Dlatego zapraszamy jutro na godz. 8:00 na Mszę Św. sprawowaną w intencji wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Natomiast Uroczysta Msza Św. z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych będzie za tydzień w niedzielę o godz. 12:00.

Zapraszamy dzieci młodzież, rodziców, a także nauczycieli i katechetów….  

4. Wraz z początkiem września rozpoczynają się przygotowania do przyjęcia sakramentów: I Komunii Św. i Bierzmowania.

Na pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące Komunii Św. zapraszamy 30 września (niedziela) na Mszę Św. o godz. 12:00. 

Natomiast młodzież pragnącą przystąpić do sakramentu Bierzmowania zapraszamy 9 września (niedziela), o godz. 12:00.

 

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i miesiąca. W czwartek w naszych modlitwach w sposób szczególny polecajmy intencje o powołania kapłańskie zakonne i misyjne.  W piątek – spowiedź rano od 6:45 i popołudniu od godz. 17:30.

 

6. W najbliższy piątek Wystawienie Najświętszego Sakramentu z Nabożeństwem pierwszo piątkowym o godz. 17:30.

 

7. Za tydzień w sobotę o godz. 18:00 - Msza Św. ślubna.

 

8. Za tydzień w niedzielę o godz. 10:00 będzie sprawowana Msza Św. w intencji 38 rocznicy powstania NSZZ Solidarność.

 

9. Jak każdego roku w dniu 7 września po Mszy Świętej o godz. 6:30 wyruszy
z klasztoru franciszkanów Piesza Pielgrzymka z Włocławka do Matki Bożej Skępskiej. Zgłoszenia w zakrystii kościoła franciszkanów.

 

10. Siostra Dolores ze zgromadzenia Sióstr Albertynek zaprasza dzieci i młodzież do świetlicy Caritas od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 17:00. Plakat
w gablocie.

 

11. Informujemy, że w miniony wtorek (28 sierpnia) z rąk Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego nasza parafia  otrzymała medal „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis”. Medal – zgodnie z informacją zamieszczoną na oficjalnej stronie Urzędu Marszałkowskiego – został przyznany 59. organizacjom „w uznaniu zasług na rzecz budowania polskiej suwerenności i demokracji”. (Uroczystość wręczenia medali odbyła się w ramach obchodów 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych oraz cyklu uroczystości odbywających się w regionie w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.) Przyjmujemy go, mając świadomość, że jest wyrazem uznania dla poświęcenia dla Ojczyzny wielu pokoleń kapłanów, sióstr zakonnych i osób świeckich gromadzących się przy tym ośrodku duszpasterskim na przestrzeni minionych kilkudziesięciu lat. Cieszymy się, że oddziaływanie tego miejsca – włocławskiej Katedry – zostało dostrzeżone i jednocześnie czujemy się dzisiaj zobowiązani, by tę tradycję kontynuować.

 

12. W naszej Parafii swoje praktyki duszpasterskie rozpoczął Diakon Piotr Hutnik – którego serdecznie witamy i życzymy, aby wśród nas, czuł się jak najlepiej i znalazł przestrzeń dla ujawnienia się charyzmatów i talentów, którymi został obdarowany.

 

13 Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy” w którym wiele ciekawych artykułów. Jest także do nabycia wakacyjny numer naszego parafialnego miesięcznika Ex Cathedra….

14. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz  błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom

15.i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Szczęść Boże!