wczytywanie treści
Aktualności
09-09-2018
XXIII niedziela zwykła

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili świętej pamięci: Stanisław Florkowski, Maria Wawrzyniak, Zbigniew Zamerski i Józef Nowacki. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie….

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w czwartek: wsp. św. Jana Chryzostoma, BDK.
- w piątek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
- w sobotę: NMP Bolesnej  

3. Dzisiaj o godz. 12:00 Uroczysta Msza Św. z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolno-katechetyczny.

4. Wraz z początkiem września rozpoczynają się przygotowania do przyjęcia sakramentów: I Komunii Św. i Bierzmowania.
Młodzież pragnącą przystąpić do sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj (9 września), o godz. 12:00.
Na pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące Komunii Św. zapraszamy 30 września (niedziela) na Mszę Św. o godz. 12:00.  
 
5. Siostra Dolores ze zgromadzenia Sióstr Albertynek zaprasza dzieci i młodzież do świetlicy Caritas od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 17:00. Plakat w gablocie.

6. W czwartek 13 września zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Msza Św. o godz. 18:00 a po jej zakończeniu procesja z Figurą Matki Bożej.

7. W dniu 6 października organizowany jest wyjazd do Sanktuarium Św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich na Diecezjalny Kongres Różańcowy. Zapisy na tę pielgrzymkę przyjmuje Ks. Adam. Przy zgłoszeniu prosimy podać numer pesel.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy” naszego parafialnego miesięcznika Ex Cathedra, a także kalendarzy na 2019 rok.

9. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


Szczęść Boże!