wczytywanie treści
Aktualności
23-09-2018
XXV niedziela zwykła

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócił świętej pamięci: Alojzy Zasada. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz mu  dać, Panie….

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w czwartek: wsp. Św. Wincentego A Paulo, K.
- w piątek: wsp. Św. Wacława, M.
- w sobotę: Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafał.

3. Na pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące I Komunii Św. zapraszamy 30 września (niedziela) na Mszę Św. o godz. 12:00.   

4. Młodzież pragnącą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy 30 września na Mszę Św. o godz. 18:00.

5. Muzeum Diecezjalne we Włocławku w dniach 28 i 29 września zaprasza wszystkich Seniorów 60 +, na darmowe zwiedzanie ekspozycji stałej. Jest również możliwość zwiedzania z przewodnikiem za symboliczną złotówkę – jednak na takie zwiedzanie należy zapisać się wcześniej. Wszystkie informacje znajdują się na plakacie w gablocie.

6. Za tydzień w sobotę o godz. 18:00 – Msza Św. ślubna.

7. W dniu 6 października organizowany jest wyjazd do Sanktuarium Św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich na Diecezjalny Kongres Różańcowy. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Zapraszamy.

8. 7 października w niedzielę za dwa tygodnie o godz. 13:00 z naszej Katedry będzie transmitowana Msza Św. przez telewizję Polonia. Ze względu na prace techniczne prowadzone przez telewizję tego dnia będą zmienione godziny Mszy Św.: 8:30, 10:00, 13:00 i 18:00.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy” naszego parafialnego miesięcznika Ex Cathedra, a także kalendarzy na 2019 rok.

10. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz  błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


Szczęść Boże!