wczytywanie treści
Aktualności
18-11-2018
Koncert Chóru Filharmonii Narodowej

 

 

Bazylika Katedralna we Włocławku stanie się miejscem jednego z największych wydarzeń kulturalnych bieżącego roku w biskupim mieście. W niedzielę 18 listopada o godzinie 19 po raz pierwszy wystąpi w niej Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy z uroczystym koncertem z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Chór poprowadzi jego kierownik i dyrygent Bartosz Michałowski, a przy organach zasiądzie Jakub Pankowiak. Wydarzenie tak wielkiej rangi artystycznej zamknie obchody jubileuszowego roku w diecezji włocławskiej. Koncert, pod patronatem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, organizowany jest przez Kurię Diecezjalną Włocławską, a Sponsorem Głównym Koncertu jest ANWIL S.A., dla którego to wydarzenie wpisuje się w projekt „ANWIL dla Niepodległej”.

 

W programie koncertu chóralnego znajdą się utwory polskich kompozytorów różnych epok: Wacława z Szamotuł, Mikołaja Zieleńskiego, Jana A. Maklakiewicza, wybór pieśni kościelnych Henryka Mikołaja Góreckiego. Melomani usłyszą ponadto Mszę koronacyjną W.A. Mozarta. Nie zabraknie też chorału Jesus bleibet meine Freude z kantaty J.S. Bacha czy Alleluja z oratorium Mesjasz G.F. Händla. Występ rozpocznie uroczyste Gaude Mater Polonia, a zakończy wspólny śpiew Boże, coś Polskę.

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki klasycznej, chóralnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert wolny.