wczytywanie treści
Aktualności
02-12-2018
I niedziela adwentu

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócił świętej pamięci: Artur Andrzejczak. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
w czwartek – wsp. Św. Ambrożego, BDK.  
w sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Wczoraj uroczystymi nieszporami rozpoczęliśmy czas Adwentu i jednocześnie nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Mottem nowego roku będą słowa: „W mocy Bożego Ducha”. Ma to być kolejny rok odkrywania znaczenia sakramentu bierzmowania i Osoby Ducha Świętego w naszym życiu.
Zapraszamy podczas Adwentu do udziału w Roratach, czyli Mszach świętych wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie:
w poniedziałek, wtorek, środę i piątek – popołudniu – o godz. 18.00;
w czwartek i sobotę – rano – o godz. 7.00……

4. W tym tygodniu Pan Kościelny Rafał uda się do naszych domów z opłatkiem na stół wigilijny. Od dzisiaj możemy także nabyć opłatki i świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – wychodząc z Katedry u Pana Sebastiana. Świece w cenie 5 i 15 zł.

5. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie z Rodzicami tych dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św.  (Sz.P. nr. 3 i 18). Natomiast Zespół Szkół Katolickich -  9 grudnia o godz. 12:00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6:45 oraz popołudniu od godz. 17:30.

7. Za  tydzień w niedzielę (9 grudnia) podczas Mszy Św. o godz. 12:00, będzie miało miejsce poświęcenie medalików i łańcuszków dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do I komunii świętej.

8. Zachęcamy do lektury czasopisma katolickiego „Idziemy” w którym min: Adwentowe pytania – Co powinniśmy zrobić w życiu społecznym, żeby móc spojrzeć w oczy Jezusowi w Wigilię Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym?  Także o swoim życiu, sukcesach sportowych, wierze i o tym, co dla niego najważniejsze – mówi Kamil Stoch. Jest również nowy numer naszego parafialnego miesięcznika „Ex Cathedra” w którym oprócz wspaniałych artykułów i ciekawostek z życia Kościoła znajdziemy min: plan rekolekcji, a także plan pierwszego tygodnia wizyty duszpasterskiej.

9. Parafianom i gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia. Niech czas Adwentu stanie się dla nas radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.
Szczęść Boże!