wczytywanie treści
Aktualności
23-12-2018
IV niedziela adwentu

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powróciły świętej pamięci: Barbara Strychalska i Marianna Siwek. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłe polećmy Bożemu Miłosierdziu.

2. Dzisiaj ostatni dzień naszych rekolekcji Adwentowych, którym przewodniczył ks. Julian Głowacki – Redaktor Naczelny tygodnika Idziemy – Ład Boży. Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu Rekolekcjoniście za to prowadzenie nas ścieżkami wiodącymi do Chrystusa.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na dekorację świąteczną naszej świątyni. Przy tej okazji chciałbym bardzo podziękować tym którzy włożyli wiele sił fizycznych w całe to dzieło. Dziękuję Siostrze Róży, Panom Kościelnym Rafałowi i Sebastianowi, Państwu: Agnieszce i Ireneuszowi Szafrańskim, a także kilku osobom spoza naszego miasta.

4. Jutro  Msza Św. tylko o godz. 7:00, następnie o godz. 24:00 - Uroczysta Eucharystia z Wigilii Bożego Narodzenia zwana PasterkąW Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Św. o 8:30, 10:00, 12:00 i 18:00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

5. W drugi  dzień świąt Bożego Narodzenia tj. 26 grudnia obchodzimy Święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę (7:00, 8:30, 10:00, 12:00 i 18:00)

6. W poniedziałek 31.12.2018r. który jest ostatnim dniem roku kalendarzowego nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00!! Natomiast zapraszamy wszystkich na Mszę Św. o godz. 16:00 połączoną z nabożeństwem dziękczynno - przebłagalnym. W sposób szczególny zapraszamy rodziny tych osób, które zmarły w mijającym 2018 roku i miały pogrzeb w naszej parafii. Będziemy polecać tych zmarłych w modlitwie wypominkowej. Podczas tego wyjątkowego nabożeństwa bardzo prosimy, aby po wyczytanym nazwisku zmarłego, podczas śpiewu „wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”, ktoś z bliskich zapalał świecę, która będzie już wcześniej przygotowana, jako symbol wiecznej światłości.
Zniczy nie przynosimy ze sobą!!!

7. Tradycyjną wizytę duszpasterską rozpoczniemy w zwartek 27 grudnia.
Duszpasterze przybędą do domów swoich parafian, by przynieść Boże błogosławieństwo.
Zgodnie z tradycją na stole przykrytym obrusem powinny znaleźć się krzyż, zapalona świeca, Pismo Święte oraz woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowuje zeszyty do religii, kandydaci do sakramentu bierzmowania indeksy. Kolędę w dni powszednie od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy od godz. 15:30, a w sobotę i w Sylwestra od godz. 9:00.

Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
Czwartek 27.12 - od godz. 15:30 – ul. Tumska, Kowalska i Łęgska, pl. Kopernika, Bednarska, Zamcza, Wyszyńskiego 4, Gdańska, Bulwary.
Piątek 28.12 - od godz. 15:30 – Hutnicza 3
Sobota 29.12 - od godz. 9:00– Żabia, Toruńska 49A

Poniedziałek 31.12 -–  od godz. 9:00 – Piekarska, Królewiecka

8. Podczas trwania kolędy nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy” w którym najdziemy relację z historycznego wydarzenia jakim było ogłoszenie Bazyliki Katedralnej – Pomnikiem Historii. Jest także dodatek specjalny - kalendarz na 2019 r. (5zł).  Miesięcznik „Ex Cathedra”.

10. Najserdeczniejsze życzenia składamy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia w sposób szczególny Ks. Adamowi, s. Ewie a także Panu Organiście Adamowi.
Na czas radosnego świętowania w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych niech Bóg umocni nas swoim błogosławieństwem

Szczęść Boże!