wczytywanie treści
Aktualności
20-01-2019
II niedziela zwykła

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócił śp. Stanisław Czarnecki, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13:30. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

2. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską.

Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
Poniedziałek 21.01 – od godz. 15:30 – ul. Toruńska 51 a
Wtorek 22.01 – od godz. 15:30  - ul. Toruńska 55
Środa 23.01 - od godz. 15:30 – ul. Toruńska 57
Czwartek 24.01 - od godz. 15:30 – ul. Toruńska 59

Osoby które nie mogły być obecne podczas wyznaczonego terminu kolędy, a mają życzenie przyjąć kapłana z wizyta duszpasterską, proszone są o zgłoszenie się bezpośrednio do któregoś z księży w zakrystii bądź kancelarii parafialnej w tym tygodniu.

3. W sobotę - 2 lutego, Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej.
W polskiej tradycji jest to również święto Matki Bożej Gromnicznej. Świeca poświęcona w tym dniu w Kościele -  przypomina Maryję, która dała światu Chrystusa, Światłość świata i naszego życia.
W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest także Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne Uroczystości Diecezjalne odbędą się w Bazylice Katedralnej o godz. 10:00. Pozostałe Msze Św. o 7:00 i 18:00. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o osobach konsekrowanych, a zwłaszcza o posługujących w naszej parafii: o s. Róży, s. Danieli, o siostrach katechetkach: Ewie, Sylwii i Paulinie, a także o wszystkich wspólnotach zakonnych których domy są na terenie naszego miasta.

4. W niedzielę za dwa tygodnie (3 lutego) na godz. 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece które tego dnia zostaną poświęcone.

5. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363.
Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” i miesięcznika „Ex Cathedra”.
Jest jeszcze kilka kalendarzy katedralnych.
 
7. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego nowo rozpoczętego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia ślemy najserdeczniejsze życzenia. W sposób szczególny pamiętamy o dzisiejszych Solenizantach - Ks. Sebastianie oraz Panu Kościelnym Sebastianie. Życzymy Mocy Bożego Ducha na każdy ich dzień życia.  
Jutro przypada Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim osobom które noszą ten piękny tytuł życzymy już dzisiaj obfitości błogosławieństwa Bożego i pociechy ze swoich ukochanych wnuków.

Szczęść Boże!