wczytywanie treści
Aktualności
27-01-2019
III niedziela zwykła

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili śp. Stanisław Sobierański, Dariusz Krzyżanowski którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:30; Zbigniew Ruciński którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13:30. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

2. W czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Pozostało nam tylko kilka odwiedzin u tych rodzin, które nie mogły przyjąć nas w wyznaczonym terminie.
Pragnę wraz z księżmi Wikariuszami z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów i mieszkań. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, gościnność i życzliwość.
Sprawozdanie z kolędy oraz z życia parafialnego postaram się przedstawić w niedzielę
10 lutego na każdej Mszy św. oprócz godz. 10:00 – ponieważ tradycyjnie, na tej Mszy Św. homilie będzie głosił jeden z Kanoników Kapituły Katedralnej.

3. W sobotę - 2 lutego, Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej.
W polskiej tradycji jest to również święto Matki Bożej Gromnicznej. Świeca poświęcona w tym dniu w Kościele -  przypomina Maryję, która dała światu Chrystusa, Światłość świata i naszego życia.
W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest także Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne Uroczystości Diecezjalne odbędą się w Bazylice Katedralnej o godz. 10:00. Pozostałe Msze Św. o 7:00 i 18:00. W tym dniu ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na zakony kontemplacyjne. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o osobach konsekrowanych, a szczególnie o posługujących w naszej parafii: o s. Róży, s. Danieli o siostrach katechetkach: Ewie, Sylwii i Paulinie, a także o wszystkich wspólnotach zakonnych których domy są na terenie naszego miasta.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek rano od 6:45 i popołudniu od 17:30. W sobotę ze względu na uroczystości nie będzie Mszy Św. o godz. 9:00.

5. W niedzielę za tydzień (3 lutego) na godz. 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece które tego dnia zostaną poświęcone.

6. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363.
Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” i miesięcznika „Ex Cathedra”. Jest jeszcze kilka kalendarzy katedralnych.
 
8. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego nowo rozpoczętego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia ślemy najserdeczniejsze życzenia.  

 


Szczęść Boże!