wczytywanie treści
Aktualności
03-03-2019
VIII niedziela zwykła

1. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (6 marca) rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze św. wraz z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem w naszej parafii będą sprawowane o godz.: 7:00, 9:00 i 18:00.
W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
W piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17:30 po której bezpośrednio będzie sprawowana Msza Święta.
W niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:00. (Z wyjątkiem niedzieli 24 marca. Ponieważ tego dnia ze względu na Koncert Pasyjny o godz. 16:00 – Gorzkie Żale będą sprawowane bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, czyli około 18:30)


Ofiary składane podczas tych nabożeństw przeznaczone będą na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.

Ze szczególnymi słowami zaproszenia zwracamy się do dzieci mających przyjąć sakrament I Komunii Świętej, a także do młodzieży pragnącej przystąpić do sakramentu bierzmowania.


3. Wielki post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Okazję do złożenia jałmużny będziemy mieli już od przyszłej niedzieli. Tradycyjnie na końcu katedry będzie wystawiona skrzynia do której składamy ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych osób z naszej parafii.

4. We wtorek (5 marca), a także w Środę Popielcową  (6 marca) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17:30.

6. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer  KRS 0000301363.
Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” a także nowego numeru  naszego parafialnego miesięcznika Ex Cathedra, w którym oprócz ciekawych artykułów z życia kościoła, naszej diecezji i parafii, znajdziemy także już kolejną odsłonę quizu biblijnego.

8. Drogim Parafianom i Miłym Gościom  na czas rozpoczynającego się Wielkiego Postu życzymy odwagi i determinacji w kroczeniu drogą do świętości. Serdeczne życzenia i pamięć w modlitwie wyrażamy wobec wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Szczęść Boże!