wczytywanie treści
Aktualności
10-03-2019
I niedziela Wielkiego Postu

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili śp. Bożena Grabowska, Jerzy Karbowski, Anna Rędzio, a także Wojciech Jabłoński. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
W piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17:30 po której bezpośrednio będzie sprawowana Msza Święta.
W niedzielę - Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:00.

(Z wyjątkiem niedzieli 24 marca. Ponieważ tego dnia ze względu na Koncert Pasyjny o godz. 16:00 – Gorzkie Żale będą sprawowane bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, czyli około 18:30)


Ofiary składane podczas tych nabożeństw przeznaczone będą na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.

Ze szczególnymi słowami zaproszenia zwracamy się do dzieci mających przyjąć sakrament I Komunii Świętej, a także do młodzieży pragnącej przystąpić do sakramentu bierzmowania.

3. W czasie Wielkiego Postu należy pamiętać, aby jeszcze bardziej otworzyć swoje serce na drugiego człowieka. W naszej parafii możemy to uczynić poprzez jałmużnę Wielkopostną. Skrzynka na ofiary znajduje się na końcu Katedry za ławkami. Za każdy wyraz życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. Już teraz informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach: 22, 23 i 24 marca. Będzie im przewodniczył ks. Tomasz Wieczorek – doktorant homiletyki KUL. Zachęcamy do zarezerwowania odpowiedniego czasu na udział w rekolekcjach.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.


6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17:30.

7. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363. Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” a także nowego numeru  naszego parafialnego miesięcznika Ex Cathedra.

9. Drogim Parafianom i Miłym Gościom  na czas rozpoczynającego się Wielkiego Postu życzymy odwagi i determinacji w kroczeniu drogą do świętości. Serdeczne życzenia i pamięć w modlitwie wyrażamy wobec wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Szczęść Boże!