wczytywanie treści
Aktualności
26-05-2019
6 Niedziela Wielkanocna

1. Przed nami ostatni tydzień maja – miesiąca w którym w sposób szczególny nasze modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Dlatego zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii są sprawowane codziennie
o godz. 17:30.

2. Miesiąc czerwiec, który rozpocznie się w najbliższą sobotę w sposób szczególny dedykowany jest Sercu Jezusowemu, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej parafii będą sprawowane każdego dnia o godz. 17:30 z wyjątkiem soboty i niedzieli – w te dni nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy Świętej wieczorowej.

3. W poniedziałek (27 maja) na godz. 19:00, zapraszamy na kolejną odsłonę XXX Katedralnych Koncertów Organowych. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.  

4. 1 czerwca przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godzinie 9:00 rano.

5. Próba dla osób które w tym roku pragną przyjąć sakrament bierzmowania biedzie miała miejsce w piątek 31 maja po Mszy św. o godz. 18:00. Obecność obowiązkowa!

6. Za tydzień na Mszy świętej o godz. 12:00 grupa dzieci z klas czwartych Zespołu Szkół Katolickich, będzie przeżywała swoją Komunie Rocznicową. Próba liturgiczna we wtorek o godz. 16:00. Zachęcamy też, aby dzieci w tym tygodniu przystąpiły do sakramentu spowiedzi.

7. Również w najbliższą niedzielę o godz. 15:00 w Bazylice Katedralnej 6 Kleryków naszego Seminarium Duchownego przyjmie z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza święcenia Diakonatu. Otoczmy tych alumnów naszą szczera modlitwą.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: miesięcznika ExCathedra, a także tygodnika „Idziemy” a w nim m.in.: o polskiej młodzieży i o ludziach, dla których słowa „Bóg, Honor i Ojczyzna” nie są pustym frazesem; a także - Maj pod znakiem profanacji – czy tym, którzy najgłośniej protestują chodzi o reformę Kościoła czy o jego zniszczenie?

9. Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom  życzymy, radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Szczególnie dzisiaj z racji Dnia Matki, naszą wdzięczną pamięcią w modlitwie,  pragniemy ogarnąć wszystkie drogie, kochane Mamy i prosić dla żyjących o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość życia wiecznego.

 

Szczęść Boże!