wczytywanie treści
Aktualności
02-06-2019
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W zeszłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Krystyna Szarłat
i Stanisław Kamiński. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……  

2. Miesiąc czerwiec, w sposób szczególny dedykowany jest Sercu Jezusowemu, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej parafii będą sprawowane każdego dnia o godz. 17:30 z wyjątkiem soboty i niedzieli – w te dni nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy Świętej wieczorowej.

3. W poniedziałek (03 czerwca) na godz. 19:00, zapraszamy na kolejną odsłonę XXX Katedralnych Koncertów Organowych. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.  

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególnie pamiętamy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Spowiedź w piątek rano od godz. 6:45 oraz wieczorem od godz. 17:30.

5. Próba dla osób które w tym roku pragną przyjąć sakrament bierzmowania odbędzie się w piątek 7 czerwca po Mszy św. o godz. 18:00. Obecność obowiązkowa!

6. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Od piątku trwa nowenna przed tą uroczystością.

7. Również w najbliższą niedzielę o godz. 15:00 w Bazylice Katedralnej 4 Diakonów naszego Seminarium Duchownego przyjmie z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza święcenia Prezbiteratu. Otoczmy ich naszą szczerą modlitwą.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: nowego numeru miesięcznika ExCathedra, a także tygodnika „Idziemy” a w nim m.in.: O tym jak św. Jan Paweł II oceniał drogę, którą przeszła Polska od jego pierwszej pielgrzymki w 1979 r.?; a także - co się stało z Polakami po pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny?

9. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom  życzymy, radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu.

 

Szczęść Boże!