wczytywanie treści
Aktualności
09-06-2019
Zesłanie Ducha Świętego

1. W zeszłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Irena Bykowska. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……  

2. Dzisiaj o godz. 15:00 w Bazylice Katedralnej 4 Diakonów naszego Seminarium Duchownego przyjmie z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza święcenia Prezbiteratu. Otoczmy ich naszą szczerą modlitwą.

3. W poniedziałek (10 czerwca) na godz. 19:00, zapraszamy na kolejną odsłonę
XXX Katedralnych Koncertów Organowych. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.  

4. W środę, 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18:00 Msza Święta, po zakończeniu której modlitwa różańcowa i procesja
z figurą Matki Bożej wokół katedry.

5. W piątek, 14 czerwca, będziemy przeżywali Uroczystość bł. Michała Kozala BM. wyniesionego na ołtarze przez Jana Pawła II 32 lat temu. Jednocześnie jest to wielkie święto wszystkich mieszkańców Włocławka, ponieważ bł. Michał Kozal w 2002 r. został ogłoszony jego patronem.  
Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich na wspólną modlitwę w intencji naszego Miasta zanoszoną przez orędownictwo bł. Biskupa Michała.
Uroczysta Msza Święta o godz. 18:00.
Natomiast o godzinie 17:30 koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia.
Osoby które podczas tej Mszy Św. przyjmą Sakrament Bierzmowania wraz ze świadkami proszone są o przybycie na godz. 17:00 i zajęcie swoich wyznaczonych miejsc.

Z tej okazji w piątek  nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, a nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po Mszy Świętej porannej o godz. 7:00.

6. Nabożeństwa czerwcowe w pozostałe dni tego tygodnia: od poniedziałku do czwartku o godz. 17:30, a w sobotę i niedzielę po Mszy Świętej wieczorowej. Serdecznie zapraszamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili jubileusz 100-lecia pobytu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi we Włocławku. Uroczysta Msza Św. o godz. 10:00. Natomiast o godz. 9:40 pokaz multimedialny dotyczący historii pobytu Sióstr we Włocławku. Serdecznie zapraszamy wszystkich na Świętowanie wraz z Siostrami, których dom zakonny znajduje się na terenie naszej parafii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: naszego parafialnego miesięcznika ExCathedra,
a także tygodnika „Idziemy” a w nim m.in.: „Mieliśmy proroka” – o pielgrzymce św. Jana Pawła II do Ojczyzny w 1999 roku. A także, „Oszukali papieża” – jak media i politycy oszukali Ojca Świętego Franciszka i nas przedstawiając szefa fundacji „Nie lękajcie się” jako ofiarę wykorzystania przez księdza?

9. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i radości. A także składamy najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom.

Szczęść Boże!