wczytywanie treści
Aktualności
18-08-2019
20 niedziela zwykła

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócił śp.: Władysław Fol. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- we wtorek: wsp. św. Bernarda Opata, DK.
- w środę: wsp. św. Piusa X, P.
- w czwartek: wsp. NMP Królowej
- w sobotę: święto św. Bartłomieja Ap.

3. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca dlatego składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które są przeznaczone na prace remontowo-konserwatorskie w naszej katedrze.

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu – od poniedziałku do czwartku od godz. 17:00.

5. W najbliższy piątek (24.08.), kancelaria parafialna będzie nieczynna. W pilnych sprawach takich jak pogrzeb – prosimy o indywidualny kontakt telefoniczny z księżmi.

6. Do końca sierpnia – Msza Święta poranna w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) będzie sprawowana o godz. 7:30.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy” w którym min. relacja z uroczystości 95-lecia święceń kapłańskich Kardynała Wyszyńskiego, które odbyły się w naszej katedrze, a także o pielgrzymkach z naszej diecezji Jest również do nabycia wakacyjny numer naszego parafialnego miesięcznika Ex Cathedra.

8. Drogim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy dużo radości oraz sił w nowo rozpoczętym tygodniu. Udającym się na wakacyjny odpoczynek życzymy bezpiecznej podróży. A Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.


Szczęść Boże!