wczytywanie treści
Aktualności
25-08-2019
21 niedziela zwykła

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili świętej pamięci: Józef Morawski i Anna Inczewska. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek: Uroczystość NMP Częstochowskiej;
- we wtorek: wsp. św. Moniki
- w środę: wsp. św. Augustyna, BDK.
- w czwartek: wsp. Męczeństwa św. Jana

3. Dziś Uroczystości odpustowe w parafii św. Jana Chrzciciela. Plan obchodów przewiduje:
16:30 koncert pieśni maryjnej
17:00 suma odpustowa połączona z procesją eucharystyczną.

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu – od poniedziałku do czwartku od godz. 17:00.

5. Do końca sierpnia – Msza Święta poranna w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) będzie sprawowana  o godz. 7:30.

6. W niedzielę, 1 września, przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego w tym dniu w sposób szczególny ogarnijmy naszą modlitwą wszystkie ofiary wojny oraz prośmy o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w rodzinach.

7. Jak każdego roku w dniu 7 września wyruszy z klasztoru Ojców Franciszkanów Piesza Pielgrzymka z Włocławka do Matki Bożej Skępskiej. Zgłoszenia w zakrystii kościoła franciszkanów

8. Po raz kolejny wierni świeccy w naszym kraju wyszli z inicjatywą ogólnopolskiej modlitwy w intencji Ojczyny. Po pięknym świadectwie wiary, jakim była „Wielka Pokuta" oraz „Różaniec do granic", tym razem zostaliśmy zaproszeni, aby 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, wspólnie stanąć pod Krzyżem naszego Pana.
Główne obchody tego wydarzenia będą miały miejsce w naszej diecezji – na lotnisku w Kruszynie. Jesteśmy więc gospodarzami tego miejsca i wydarzenia, dlatego zapraszamy wszystkich do licznego wzięcia w nim udziału. Niech z całą mocą popłynie z naszych wspólnot błagalne wołanie do Boga o Jego pomoc i obronę w czasie doświadczeń, które nas dotykają!

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy” w którym wiele ciekawych artykułów. Jest także do nabycia wakacyjny numer naszego parafialnego miesięcznika Ex Cathedra….

10. Drogim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy dużo radości oraz sił w nowo rozpoczętym tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. W sposób szczególny pamiętajmy o czcigodnym solenizancie Ks. Bpie Bronisławie Dembowskim.

Szczęść Boże!