wczytywanie treści
Aktualności
06-10-2019
27 niedziela zwykła

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(6 października 2019r.)

1. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca powrócili świętej pamięci: Zbigniew Wachowski, Andrzej Sadowski i Mirosława Krzemińska. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. 

Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie….

 

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- w poniedziałek: wsp. NMP Różańcowej

 

3. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej.

O odmawianie codziennego różańca prosiła nas Matka Boża w objawieniach w Fatimie.

W naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie  każdego dnia o godz. 17:30.

Z wyjątkiem soboty – tego dnia Różaniec wraz z ostatnim w tym roku nabożeństwem Fatimskim - procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej – po Mszy Św. o godz. 18:00.

 

4. W sobotę swoje wielkie święto - 450-lecie istnienia, - będzie obchodziło Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku. Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego Ks. Abp Salvatore Pennacchio o godz. 10:30 w Katedrze Włocławskiej.

5. W niedzielę, 13 października w naszej parafii będziemy przeżywali wielkie uroczystości. Jest to dzień wizytacji kanonicznej , która odbywa się co 5 lat. Msza Św.
ze sprawozdaniem gospodarczo-duszpasterskim będzie sprawowana o godz. 10:00
….

Zapraszamy na ten szczególny czas Łaski zarówno parafian jak i miłych gości, wszystkich którzy chcą polecać opiece dobremu Bogu całą naszą parafię nasze rodziny i wszystkie nasze indywidualne intencje.

Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godzinie 18:00 ze względu na wyjątkowy koncert Orkiestry i Chóru Filharmonii Narodowej z Warszawy, którzy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Wstęp na koncert jest wolny.

 

Oratorium Mesjasz jest jednym z najbardziej znanych utworów Georga Friedricha Händla i najbardziej rozpoznawalnym reprezentantem tego muzycznego gatunku w ogóle. Szczególnie znanym fragmentem jest chorał Alleluja, który przeniknął do kanonu europejskiej i światowej kultury. Melomani, mieszkańcy Włocławka i diecezji mają jeszcze w pamięci ubiegłoroczny koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy w historii miasta wystąpił wówczas Chór Filharmonii Narodowej. Zapraszamy więc na wydarzenie artystyczne, które z pewnością pozostawi niezapomniane artystyczne wrażenia.

 

6. Również w przyszłą niedzielę obchodzony jest w Kościele XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie chodźmy”. Po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek, które będą przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (stypendia dla młodzieży).

 

7. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. 

8. W kancelarii parafialnej można zamawiać całoroczne oraz oktawalne modlitwy
za zmarłych tzw. wypominki. Wypominki to sprawdzian naszej pamięci i wdzięczności.
To dar naszego serca. Potraktujmy tę modlitwę z należytą powagą i pobożnością, jako wyznanie naszej wiary i świadectwo miłości wobec bliskich, którzy odeszli już z tego świata i oczekują naszej duchowej pomocy.

Wypominki roczne w naszej parafii mają miejsce przed  Mszą św. o godz. 7:00; 8:30; 10:00 i 12:00.

Wypominki oktawalne – tygodniowe (od 2 do 8 listopada), gdzie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:20 będziemy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej polecać miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych.

Kartki do wypisywania imion zmarłych na wypominki znajdują się pod chórem na stoliku. Wypisane kartki przynosimy do kancelarii parafialnej, albo do zakrystii…..

Przy tej okazji zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2020 rok….

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy” i naszego  parafialnego miesięcznika Ex Cathedra.  Są także kalendarze na 2020 rok.

 

10. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz  błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Szczęść Boże!