wczytywanie treści
Aktualności
13-10-2019
28 niedziela zwykła

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócił świętej pamięci: Ryszard Kłosowski, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 10:30. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….

 

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

- we wtorek: wsp. Św. Teresy od Jezusa, Dz.DK.

- w środę: wsp. Św. Jadwigi Śląskiej

-w czwartek: wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, BM.

- w piątek: Święto Św. Łukasza Ewangelisty.

 

3. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie chodźmy”. Po każdej Mszy Św. możemy złożyć ofiarę do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. (stypendia dla młodzieży).

 

4. Trwamy w miesiącu październiku, który w sposób szczególny poświęcony jest  modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym,  które sprawowane jest każdego dnia o godz. 17:30. Z wyjątkiem soboty – tego dnia Różaniec po Mszy Św. o godz. 18:00.

 

5. W kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania można zamawiać całoroczne oraz oktawalne modlitwy za zmarłych tzw. wypominki. Są one wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: ziemskiego

i niebieskiego. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Jest to wyraz naszego szacunku
i wdzięczności dla bliskich zmarłych, którzy oczekują duchowej pomocy.

Wypominki roczne w naszej parafii mają miejsce przed  Mszą św. o godz. 7:00; 8:30; 10:00 i 12:00.

Wypominki oktawalne – tygodniowe (od 2 do 8 listopada), gdzie podczas modlitwy różańcowej będziemy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej polecać miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych.

Kartki do wypisywania imion zmarłych na wypominki znajdują się pod chórem na stoliku.

Wypisane kartki przynosimy do kancelarii parafialnej, albo do zakrystii.

Przy tej okazji zachęcamy również do zamawiania Mszy świętych na nowy 2020 rok.

 

6. Młodzież pragnącą przystąpić do sakramentu Bierzmowania zapraszamy za tydzień (20 października), o godz. 12:00.

 

7. Zarząd Regionu NSZZ Solidarność i Duszpasterze Parafii MB Fatimskiej mają zaszczyt zaprosić na obchody 35. Rocznicy Męczeńskiej Śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Uroczystości odbędą się 18 października (piątek). Plan przedstawia się następująco:

17:00 spotkanie modlitewne pod Krzyżem na tamie

17.30 procesja z relikwiami do sanktuarium męczeństwa

18:00 Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Wiesława Meringa

 

8. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy Św. o godzinie 18:00 ze względu na wyjątkowy koncert Orkiestry
i Chóru Filharmonii Narodowej z Warszawy, którzy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla.

Wstęp na koncert jest wolny.

Oratorium Mesjasz jest jednym z najbardziej znanych utworów Georga Friedricha Händla i najbardziej rozpoznawalnym reprezentantem tego muzycznego gatunku w ogóle. Szczególnie znanym fragmentem jest chorał Alleluja, który przeniknął do kanonu europejskiej i światowej kultury. Melomani, mieszkańcy Włocławka i diecezji mają jeszcze w pamięci ubiegłoroczny koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy w historii miasta wystąpił wówczas Chór Filharmonii Narodowej. Zapraszamy więc na wydarzenie artystyczne, które z pewnością pozostawi niezapomniane artystyczne wrażenia.

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”.

Jest także nasz parafialny miesięcznik „Ex Catedra”.

 

10. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Szczęść Boże