wczytywanie treści
Aktualności
20-10-2019
29 niedziela zwykła

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

- we wtorek:  Uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po Mszy Św. będzie możliwość adoracji relikwii Św. Papieża poprzez ucałowanie.

 

2. Dziś III niedziela miesiąca. Ofiarami wspieramy prace renowacyjne w naszej katedrze. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

3. Rozpoczęliśmy tydzień misyjny niech on wzmocni nasz zapał ewangelizacyjny w środowiskach, w których żyjemy. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

4. Trwamy w miesiącu październiku, który w sposób szczególny poświęcony jest  modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym,  które sprawowane jest każdego dnia o godz. 17:30. Z wyjątkiem soboty – tego dnia Różaniec po Mszy Św. o godz. 18:00.

 

5. W kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania można zamawiać całoroczne oraz oktawalne modlitwy za zmarłych tzw. wypominki. Są one wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: ziemskiego i niebieskiego. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Jest to wyraz naszego szacunku i wdzięczności dla bliskich zmarłych, którzy oczekują duchowej pomocy.

Wypominki roczne w naszej parafii mają miejsce przed  Mszą św. o godz. 7:00; 8:30; 10:00 i 12:00.

Wypominki oktawalne – tygodniowe (od 2 do 8 listopada), gdzie podczas modlitwy różańcowej będziemy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej polecać miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych.

Kartki do wypisywania imion zmarłych na wypominki znajdują się pod chórem na stoliku.

Wypisane kartki przynosimy do kancelarii parafialnej, albo do zakrystii.

Przy tej okazji zachęcamy również do zamawiania Mszy świętych na nowy 2020 rok.

 

6. W ostatnim czasie spotykaliśmy się z wieloma pytaniami dotyczącymi prawa kościelnego
w różnych aspektach, a zwłaszcza z pytaniami dotyczącymi ważności małżeństwa. Dlatego wychodząc naprzeciw tym problemom, zapraszamy wszystkich, których takie pytania nurtują, do kancelarii parafialnej na darmowe konsultacje z adwokatem sądu biskupiego p. Maciejem Bołkowcem  w czwartek 28.10. w godzinach od 18:30 do 19:30.

 

7. Dla danych statystycznych w dniu dzisiejszym odbywa się liczenie wiernych w kościołach
w Polsce. Nie dziwmy się zatem, że ministranci, czy pan Kościelny, będą uważnie przyglądać się wszystkim wychodzącym ze świątyni.

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”, w którym min.: wiele artykułów o misjach ze szczególnym dodatkiem na nadzwyczajny miesiąc misyjny, a także o naszym włocławskim seminarium z okazji 450-lecia…

Jest także nasz parafialny miesięcznik „Ex Catedra”.

 

9. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Szczęść Boże!