wczytywanie treści
Aktualności
27-10-2019
30 niedziela zwykła

1. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca powrócili świętej pamięci: Mieczysława Dębicka i Adam Gadomski Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….

 

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

- w poniedziałek: Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

- w piątek:  Uroczystość Wszystkich Świętych

- w sobotę: Wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych

 

3. Dziś kończymy tydzień misyjny - ofiary składane na tacę  przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

4. Serdecznie zapraszamy na ostanie nabożeństwa różańcowe, które sprawowane są o godz. 17:30.

Dzieci które brały udział w konkursie różańcowym proszone są, aby w niedzielę za tydzień, przyniosły podpisane wyklejanki, po to, abyśmy zobaczyli kto stanie do losowania nagród.

 

5. W poniedziałek 28.10. w godzinach od 18:30 do 19:30 zapraszamy do kancelarii parafialnej osoby które zmagają się z pytaniami dotyczącymi prawa kanonicznego – zwłaszcza ważności małżeństwa, na darmowe konsultacje z adwokatem sądu biskupiego p. Maciejem Bołkowcem.

 

6. W kancelarii parafialnej jeszcze przez najbliższy tydzień można zamawiać całoroczne i oktawalne modlitwy za zmarłych tzw. Wypominki - które są wyrazem naszego szacunku pamięci i wdzięczności dla bliskich zmarłych, oczekujących duchowej pomocy.

Wypominki roczne w naszej parafii mają miejsce przed Mszą św. o godz. 7:00; 8:30; 10:00 i 12:00.

Wypominki oktawalnetygodniowe (od 2 do 8 listopada), gdzie podczas modlitwy różańcowej  będziemy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych.

Kartki do wypisywania imion zmarłych znajdują się pod chórem na stoliku.

Wypisane kartki przynosimy do kancelarii parafialnej bądź zakrystii.

Przy tej okazji zachęcamy również do zamawiania Mszy świętych na 2020 rok.

Nowymi wypominkami będziemy modlili się od przyszłej niedzieli.

 

7. 31 października o godz. 18:00 w kościele Ojców Franciszkanów zostanie odprawiona Msza Św., a po niej procesja z relikwiami świętych wokół Placu Wolności. Serdecznie zapraszamy.

 

8. W piątek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w Bazylice Katedralnej

o godz. 7:00 i 9:00.

Na cmentarzu komunalnym przy ulicy Chopina i Pinczacie Msze Święte o godz. 11:00 i 14:00. Pamiętajmy tego dnia o obowiązku uczestnictwa we Mszy Św., a także o godnym jej przeżyciu..……….

Ofiary, które będą zbierane w kościołach i na cmentarzach przeznaczone są na potrzeby
Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

Pamiętajmy że jest to również I piątek miesiąca.

 

9. W sobotę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Msze święte w naszej parafii o godz. 7:00 i o 18:00.  A o godz. 17:20 różaniec w którym będziemy prosili o dar życia wiecznego dla  zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych.

Jest to również I sobota miesiąca. Ze względu na oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy „Wspólnotę Żywego Różańca” na różaniec o 17:20 i o 18:00 Msza Św. 

 

10. 1 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

11. 31 października swoją posługę w naszej parafii kończy s. Róża. Pragniemy Siostrze serdecznie podziękować za te 3 lata ofiarnej pracy w naszej Katedrze.

Natomiast od 1 listopada do pracy w naszej parafii została posłana s. Aniela.

 

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” i miesięcznika „Ex Catedra”.

 

13. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli, a także dobrego przygotowania i przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

 

       Szczęść Boże!