wczytywanie treści
Aktualności
03-11-2019
31 niedziela zwykła

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(3 listopada 2018r.)

 

 

1. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca powrócili świętej pamięci: Urszula Kurzawa, Antoni Sztuczka, Jerzy Gralewski, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 12:30, oraz Krzysztof Nowakowski, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13:30.  Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….

 

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

- w poniedziałek: wsp. Św. Karola Boromeusza, B.

- w sobotę: Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

 

3. Listopad w sposób szczególny zachęca nas do modlitwy za zmarłych. Jedną z jej form są
tzw. wypominki. W naszej parafii w piątek kończymy oktawalne modlitwy za zmarłych podczas nabożeństwa różańcowego. Natomiast od dzisiejszej niedzieli przed Mszami polecamy Miłosierdziu Bożemu tych zmarłych, których zapisaliśmy w wypominkach rocznych.

Gdyby ktoś jeszcze życzyłby sobie dodać swoich bliskich zmarłych może to uczynić w kancelarii parafialnej bądź zakrystii.

Jeżeli któreś nazwisko zostało dzisiaj źle odczytane to prosimy o zrozumienie i skorygowanie.

 

4. 7 listopada w czwartek, przypada 80 rocznica aresztowania biskupa Michała Kozala, kapłanów, kleryków, a także inteligencji włocławskiej przez niemieckiego okupanta.

O godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Św., za tych którzy wtedy ponieśli śmierć. A następnie wyruszy procesja do miejsca po byłym więzieniu włocławskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Przyjęcia I Komunii Świętej wraz z rodzicami odbędzie się 17 listopada po Mszy Św. o godz. 12:00.

 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” a także nowego numeru naszego parafialnego miesięcznika „Ex Catedra”.

 

7, Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej i radosnej niedzieli, a także całego tygodnia.

 

Szczęść Boże!