wczytywanie treści
Aktualności
10-11-2019
32 niedziela zwykła

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(10 listopada 2018r.)

 

. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócił świętej pamięci:
Lech Zientara. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….

 

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

- w poniedziałek: wsp. Św. Marcina z Tours, B.

- we wtorek: Wsp. Św. Jozafata BM.

- w środę: Wsp Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich

 

3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tegoroczny Dzień Solidarności dedykowany jest chrześcijanom z Sudanu Południowego. Tam cierpienie ma twarz milionów umierających z głodu naszych braci i sióstr. To twarz ludzi, którzy nieustannie obawiają się o swoje życie w związku z ciągle trwającymi wewnątrz kraju konfliktami zbrojnymi.

Z tej racji w dniu dzisiejszym możemy wesprzeć prześladowanych chrześcijan naszymi modlitwami, a także ofiarami złożonymi do puszek przy wyjściu z kościoła.

 

4. W poniedziałek 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu trzeba nam z wdzięcznością stanąć przed Bogiem
za wielki dar wolności.

Uroczystości miejskie rozpoczną się już o godz. 11:00 przy pomniku Żołnierza Polskiego na placu Wolności. Następnie przemarsz ze 100-metrową flagą państwową do Katedry, gdzie o godz. 12:00 rozpocznie się Msza Święta w intencji Ojczyzny.  

 

Pozostałe Msze Św. o godz. 8:30 i 18:00.

 

5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Przyjęcia I Komunii Świętej wraz z rodzicami odbędzie się 17 listopada po Mszy Św. o godz. 12:00.

 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”.  Jest także nasz parafialny miesięcznik „Ex Catedra”.

 

7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom na czas świętowania niedzieli i wielkiej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości życzymy wiele dobra oraz obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

 

 

 

Szczęść Boże!