wczytywanie treści
Aktualności
17-11-2019
33 niedziela zwykła

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(17 listopada 2018r.)

 

 

1. W nocy z piątku na sobotę w szpitalu we Włocławku, w wieku 92 lat, zmarł bp senior Bronisław Dembowski, który przeżył w kapłaństwie 66 lat, w biskupstwie 27, a Diecezją Włocławską zarządzał przez 11 lat.

W piątek 22 listopada br. od godziny 14:00 odbędzie się modlitewne czuwanie w Kurii Diecezjalnej.

O godzinnie 14:30 kondukt pogrzebowy wyruszy do katedry, gdzie o godzinie 15:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego Ks. Biskupa.

Liturgia pogrzebowa rozpocznie się w sobotę 23 listopada br. w katedrze włocławskiej o godzinie 11:00 gdzie po jej zakończeniu trumna z ciałem zostanie złożona w krypcie Biskupów Włocławskich.

 W ostatnim tygodniu również do Domu Ojca powróciła świętej pamięci: Agnieszka Tylczak. 

Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….

 

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

- w poniedziałek: Wsp. bł. Karoliny Kózkówny, Dz.M.

- we środę: Wsp Św. w. Rafała Kalinowskiego, K.

- w czwartek: Wsp. Św. wsp. Ofiarowania NMP.

- w piątek: Wsp.  Św. Cecylii, Dz. M.

 

3. Dzisiaj przypada III Niedziela miesiąca – składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na tacę, które tradycyjnie przeznaczane są na prace gospodarcze w naszej parafii.

 

4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Przyjęcia I Komunii Świętej wraz z rodzicami odbędzie się
w dniu dzisiejszym po Mszy Św. o godz. 12:00.

Przy tej okazji zostaną wręczone nagrody dla uczestników konkursu różańcowego.

 

5. W piątek 22 listopada będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie św. Cecylii –patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji Panu Organiście i Chórowi Katedralnemu na czele z ks. Prof. Józefem Nowakiem składamy serdeczne życzenia i podziękowania za ich posługę w liturgii.

Niech św. Cecylia wyprasza im potrzebne łaski.

 

6. W tym tygodniu Pan Kościelny Rafał uda się do naszych domów z opłatkiem na stół wigilijny. Charakterystycznym rysem świąt Bożego Narodzenia jest otwarcie się na drugiego człowieka, umocnienie więzi rodzinnych, sąsiedzkich i przyjacielskich. Wyrazem tej więzi jest dzielenie się opłatkiem.

Prosimy zatem o życzliwe potraktowanie Pana Kościelnego, który przez cały rok solidnie
i odpowiedzialnie posługuje w naszej świątyni.

 

7. W trakcie przygotowywania do wydania jest książka przedstawiająca postać ks. Piotra Tomaszewskiego – który był proboszczem parafii katedralnej w latach 1952-1956. Autor zwrócił się z prośba do wszystkich którzy mogą być w posiadaniu fotografii z ks. Tomaszewskim, aby wypożyczyć je do tej publikacji. Jeżeli ktoś zechciałby udostępnić zdjęcia może to uczynić przynosząc je do kancelarii bądź zakrystii katedry - do przyszłej niedzieli.

 

8. Za tydzień w niedzielę 24 listopada będziemy przeżywali Uroczystość Chrystusa Króla. Zapraszamy wszystkie dzieci do tego, aby w przyszłą niedzielę przyjść do kościoła we własnoręcznie zrobionej koronie. …

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” i naszego parafialnego miesięcznika
„Ex Catedra”.

 

10. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom na czas świętowania niedzieli i życzymy wiele dobra oraz obfitości Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień

 

Szczęść Boże!