wczytywanie treści
Aktualności
24-11-2019
34 niedziela zwykła

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(24 listopada 2019r.)

 

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

- w sobotę: Święto Św. Andrzeja Ap.

 

2. W piątek i sobotę mogliśmy uczestniczyć w Liturgii pogrzebowej śp. Bpa Bronisława Dembowskiego. Pragnę podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tej uroczystości. Przede wszystkim WSD z Ks. Rektorem Jackiem Szymańskim i Ks. Prof. Krzysztofem Koneckim. Chórowi katedralnemu z Ks. Prof. Józefem Nowakiem i Panem Organistą. Siostrze Zakrystiance, Panom Kościelnym i czterem Parafianom, którzy pomogli w porządkowaniu Katedry.

 

3. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabyć przy wyjściu z Katedry
u Pana Sebastiana - opłatki i świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

4. W najbliższą sobotę 30 listopada, zapraszamy do katedry na godz. 17:00 na Uroczyste Nieszpory z I Niedzieli Adwentu rozpoczynające nowy Rok Liturgiczny. Nasze zaproszenie kierujemy szczególnie do wszystkich Włocławian, ale także do miłych Gości spoza naszego miasta. Zapraszamy też osoby życia konsekrowanego
i prezbiterów.

 Na zakończenie Liturgii zostaną poświęcone wieńce adwentowe…..

 

5. Wraz z Siostrą Katarzyną serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii na niedzielnych Mszach Św. na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę 30.11. na godz. 11:00 do salki w plebanii.

 

6. Dzieci które pragnęłyby w 2020 r. przystąpić do Komunii Rocznicowej zapraszam na spotkanie wraz z rodzicami za tydzień w niedzielę po Mszy Św. godz. 12:00.

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”w którym wśród ciekawych artykułów znajdziemy min.: O zaskakujących  decyzjach w sprawie ochrony życia ludzkiego w Polsce i na świecie, a także o Człowieku niejednej epoki – czyli o zmarłym ks. Bpie Bronisławie Dembowskim – sylwetkę zmarłego biskupa przypomina ks. Henryk Zieliński…..

Jest także nasz parafialny miesięcznik „Ex Catedra”.

 

8. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego i radosnego tygodnia. Niech Jezus Chrystus – Król Wszechświata – króluje również w naszej Ojczyźnie, naszych rodzinach i w naszym życiu osobistym. 

 

Szczęść Boże!