wczytywanie treści
Aktualności
26-01-2020
3 niedziela zwykła

III NIEDZIELA  ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 (26 stycznia 2020r.)

 

 

1. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Pozostało nam tylko kilka odwiedzin u tych rodzin, które nie mogły przyjąć nas w wyznaczonym terminie.

Pragnę wraz z księżmi Wikariuszami z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów i mieszkań. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, gościnność i życzliwość.

Sprawozdanie z kolędy oraz z życia parafialnego postaram się przedstawić w najbliższym czasie.

 

2. W najbliższą niedzielę - 2 lutego, Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa,
w świątyni jerozolimskiej.

W polskiej tradycji jest to również święto Matki Bożej Gromnicznej. Świeca poświęcona
w tym dniu w Kościele -  przypomina Maryję, która dała światu Chrystusa, Światłość świata
i naszego życia.

W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest także Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na zakony kontemplacyjne. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o osobach konsekrowanych, a szczególnie o posługujących w naszej parafii: o s. Anieli, s. Danieli o siostrach katechetkach: Katarzynie, Sylwii i Paulinie, a także o wszystkich wspólnotach zakonnych których domy są na terenie naszego miasta. Centralne Uroczystości Diecezjalne Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w Bazylice Katedralnej  w sobotę 1 lutego o godz. 11:00.

 

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Ze względu na uroczystości nie będzie Mszy Św. o godz. 9:00.  Zapraszamy wszystkich na godz. 11:00.

 

4. Ze względu na ferie, poświęcenie świec - dzieciom, które w tym roku przystąpią do I komunii świętej,  będzie miało miejsce w niedzielę 16 lutego o godz. 12:00. Tego dnia będzie też spotkanie z rodzicami.

 

5. W najbliższy czwartek po Mszy Św. o godz. 18:00 - na spotkanie noworoczne - zapraszamy wspólnotę Kręgu Biblijnego.

 

6. W tym tygodniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą.

 

7. Podczas trwania ferii (27.01-07.02.) – kancelaria parafialna będzie czynna tylko popołudniu
w godz. od 16:00 do 17:30.

 

8. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363.

Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika „Idziemy” i miesięcznika
„Ex Cathedra”.

 

10. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego nowo rozpoczętego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia ślemy najserdeczniejsze życzenia. 

 

 

Szczęść Boże!