wczytywanie treści
Aktualności
13-03-2020
PILNE!

PILNE!

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń (w tym Mszy Świętych) do 50 osób, duszpasterze parafii katedralnej podjęli decyzję o przerwaniu tegorocznych wielkopostnych rekolekcji parafialnych.

Msze Święte zostaną odprawione według wcześniej ustalonych godzin tj. 14 marca (8:30; 10:00 i 18:00), nie będą to Msze Święte z nauką rekolekcyjną! Prosimy również o uwzględnienie maksymalnej liczby uczestników nabożeństwa. Pozostałe osoby będą proszone o przybycie na Mszę Świętą w innym terminie.

Przypominamy również o dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych
i świątecznych Mszach Świętych, której udzielił Biskup Włocławski – Wiesław Alojzy Mering.

Ponadto Przewodniczący Episkopatu Polski – abp. Stanisław Gądecki wystosował komunikat, w którym m. in. poprosił kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godz. 20:30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych i tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i łaskę nawrócenia; oprócz tego zachęcił wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.