wczytywanie treści
Aktualności
19-04-2020
2 Niedziela Wielkanocna - ogłoszenia parafialne

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(19 kwietnia 2020r.)

1. W związku z nowymi rozporządzeniami władz państwowych, związanymi
z epidemią koronawirusa, a obowiązującymi od 20 kwietnia b.r., według których w kościele będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, pragniemy poinformować naszych Parafian, że w katedrze będzie mogło uczestniczyć w nabożeństwach wewnątrz naszej świątyni (nawa główna, prezbiterium, wszystkie kaplice i kruchty) maksymalnie do 90 osób.

Przy zajmowaniu miejsc w kościele prosimy o przestrzeganie zachowywania odległości wynoszących przynajmniej 2 metry jednej osoby od drugiej.

W związku z obowiązkiem zasłania twarzy i nosa w przestrzeniach publicznych, w tym również w kościołach, informujemy, że twarz można odsłonić przy przyjmowaniu Komunii św. w taki sposób, aby nie dotykać rękami zewnętrznej części maski.

Z obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas liturgii zwolnieni są jedynie duchowni, którzy ją sprawują.

2. Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku 20 kwietnia zostaje przywrócona możliwość sprawowania Mszy świętej pogrzebowej z trumną lub urną
w kościele
, przy zachowaniu wszystkich zasad uczestnictwa wiernych w liturgii (w katedrze do 90 osób).

3. Cały tekst Zarządzenia Biskupa Włocławskiego z dnia 18 kwietnia b.r. zawierającego aktualne przepisy dotyczące duszpasterstwa i liturgii możemy znaleźć na stronie internetowej parafii, facebooku parafialnym, a także w gablocie przy wyjściu z katedry.

4. W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

5. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować za wszelkie znaki życzliwości i troski
o utrzymanie kościoła i parafii oraz gestów solidarności i więzi z duszpasterzami.

6. Na czas radosnego przeżywania Niedzieli i całego nowo rozpoczętego tygodnia niech Bóg udzieli nam hojnie swojego błogosławieństwa.

 

Szczęść Boże!