wczytywanie treści
Aktualności
26-04-2020
3 Niedziela Wielkanocna

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(26 kwietnia 2020r.)

1. W dzisiejszą 3. Niedzielę Wielkanocną w całej Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niech Słowa Życia zawarte w Biblii będą dla nas drogowskazami nie tylko w tym tygodniu, ale każdego dnia naszego życia.

 

2. W związku z rozporządzeniami władz państwowych, związanymi z epidemią koronawirusa, informujemy, że w katedrze może uczestniczyć w nabożeństwach wewnątrz naszej świątyni (nawa główna, prezbiterium, wszystkie kaplice i kruchty) maksymalnie do 90 osób.

Przy zajmowaniu miejsc w kościele prosimy o przestrzeganie zachowywania odległości wynoszących przynajmniej 2 metry jednej osoby od drugiej.

W związku z obowiązkiem zasłania twarzy i nosa w przestrzeniach publicznych, w tym również w kościołach, informujemy, że twarz można odsłonić przy przyjmowaniu Komunii św. w taki sposób, aby nie dotykać rękami zewnętrznej części maski.

Z obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas liturgii zwolnieni są jedynie duchowni, którzy ją sprawują.

 

3. Przypominamy, że została przywrócona możliwość sprawowania Mszy świętej pogrzebowej z trumną lub urną w kościele, przy zachowaniu wszystkich zasad uczestnictwa wiernych w liturgii (w katedrze do 90 osób).

 

4. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy o ustanie epidemii, a także o deszcz

• od poniedziałku do piątku wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30;

• od piątku rozpoczniemy miesiąc maj, który w sposób szczególny dedykowany jest Matce Bożej – Maryi. Nabożeństwa majowe będą sprawowane codziennie pół godziny przed Mszą świętą popołudniową.

 

5. Informujemy, że Biskup Włocławski wydał dyspensę od wstrzemięźliwości
od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 1 maja 2020 roku. Tekst Dekretu jest zamieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, facebooku parafialnym i w gablocie przy wyjściu z kościoła.

 

6. Tradycyjnie 3 maja obchodzone są uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku tego dnia, przypada Niedziela okresu Wielkanocnego, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach Św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.

 

7. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

- w piątek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 6:45 i od godz. 17:30. Jednak ze względu na bezpieczeństwo osób spowiadających się zachęcamy do wcześniejszego, telefonicznego umówienia terminu i godziny spowiedzi.

- w sobotę o godz. 9:00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i grzechy ludzkości.

 

8. Za tydzień w niedzielę 3 maja o godz. 10:00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny.

 

9. Na czas radosnego przeżywania Niedzieli i całego nowo rozpoczętego tygodnia niech Bóg udzieli nam hojnie swojego błogosławieństwa.

 

 

Szczęść Boże!