wczytywanie treści
Aktualności
10-05-2020
5 Niedziela Wielkanocna

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(10 maja 2020r.)

 

 

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powróciła śp. Zofia Bednarek.  Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia,
a zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

2. Przy obecnych rozporządzeniach władz państwowych, związanymi z epidemią koronawirusa, w Katedrze może uczestniczyć w nabożeństwach wewnątrz naszej świątyni (nawa główna, prezbiterium, wszystkie kaplice i kruchty)  90 osób.

Ta liczba dotyczy zarówno niedziel jak i dni powszednich, dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wszystkich, którzy nie zdołali przystąpić do spowiedzi przed świętami wielkanocnymi, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w najbliższym czasie, aby móc przyjąć komunie świętą w trwającym jeszcze czasie wielkanocnym.

 

3. Przypominamy, że została przywrócona możliwość sprawowania Mszy świętej pogrzebowej z trumną lub urną w kościele, przy zachowaniu wszystkich zasad uczestnictwa wiernych w liturgii (w katedrze do 90 osób).

 

4. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy o ustanie epidemii, a także o oddalenie klęski suszy.

• każdego dnia wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe
o godz. 17:30;

 

5. W środę 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Które będzie przebiegało w innej formie niż dotychczas, ponieważ nie możemy zrobić procesji. Rozpoczęcie o godz. 17:15 w Katedrze.

 

6. Składamy serdecznie - Bóg zapłać wszystkim, za ofiary na utrzymanie kościoła, a także za wszelkie gesty życzliwości i dobroci dla duszpasterzy.

 

7. Zachęcamy to lektury prasy katolickiej – szczególnie tygodnika „Idziemy”
w którym min. o tym:  Jak zmienia się nasz świat wartości pod wpływem trwającej epidemii? O problemach i duszpasterskich szansach w sytuacji, którą obecnie przeżywamy, a także próba odpowiedzi na pytanie - Dlaczego Polska potrzebuje beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia?

 

8. Na czas radosnego przeżywania Niedzieli i całego nowo rozpoczętego tygodnia niech Bóg udzieli nam hojnie swojego błogosławieństwa.

 

 

Szczęść Boże!